BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Orbán: Szükség lesz rendkívüli intézkedésekre

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Családokat támogató adórendszert vezetne be Orbán Viktor – erről a Fidesz elnöke a Blikk szerkesztőségében beszélt, amikor az olvasók telefonos és internetes kérdéseire válaszolt.

„A menetrend a következő: választás után tényfeltárás. Azután szükséges rendkívüli intézkedések meghozatala. Azután a legfontosabb átfogó változások előkészítése, és utána költségvetési törvény 2011-re. A dolgok jelenlegi állása szerint a mostani kormány a választásokig kisöpri a kasszát, vagyis a hiány száz százalékát felhasználják. Azért lesz szükség bizonyos rendkívüli intézkedésekre, hogy elkerüljük a költségvetés teljes összeomlását” – mondta Orbán Viktor az egyik olvasói kérdésre.

Az egyik kérdés úgy szólt: Befejezik vagy eltemetik a 4-es metrót a következő ciklusban?  Ezzel kapcsolatban a Fidesz elnöke leszögezte: be kell fejezni a metróépítést, hiszen már elképesztő mennyiségű pénzt költöttek el rá.

„Ráadásul még legalább egy, de inkább két másik metróvonalra is szükség lenne, a kérdés csak az: miből? Válasz: csak a gazdaság teljesítményéből, vagyis növekedésből. De az most mínusz hét százalék. Ezért gőzerővel kell dolgozni a növekedés megindításáért, bármi áron” – mondta.

Orbán szerint a választási eredményektől függ, hogy mennyi időbe telik az ország pénzügyi stabilitásának visszaállítása. „Ha nagy támogatást kapunk, gyorsabban, ha kisebbet, akkor lassabban. Minél nagyobb az egység, annál gyorsabb a kilábalás” – emelte ki.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.