BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tíz százalékot kap a korrupciós ügyet bejelentő

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Április elsejétől a felderített összeg tíz százalékát megkaphatja az a dolgozó, aki leleplezi a munkáltatójánál tapasztalt korrupciót. A bejelentők védelme elvileg az Igazságügyi Hivatal feladata lesz, de vannak még bizonytalanságok az új szabályozás körül. Cél, hogy a munkáltatók ne élhessenek vissza hatalmi pozícióikkal.

Április elsejétől segítené a kormány azokat, akik bejelentik a munkahelyükön tapasztalt korrupciót. Erről a kormányszóvivő, Szollár Domokos nyilatkozott műsorunknak. Elmondta, ha valaki a munkahelyén nem feltétlen bűncselekményt, de korrupcióra, kartellre utaló jeleket észlel, bejelentéssel fordulhat az Igazságügyi Hivatalhoz. Ha bejelenti az esetet, akkor jogvédelmet, jogsegélyszolgálatot kaphat a hivataltól, sőt, még anyagilag is érdekeltté válik, hiszen a korrupciós ügyben szereplő összeg tíz százalékát kaphatják meg jutalomként a bejelentők - adta hírül a Magyar Rádió Krónika című műsora.

A szóvivő hozzátette, az ilyen bejelentésnél nagyon kell félni attól, hogy a munkaadó retorziót alkalmaz, vagy valamilyen eljárással megszünteti a bejelentő munkaviszonyát, ezért kell a jogsegélyszolgálat. A munkavállalóknak pontosan kell tudniuk, hogy mit tehetnek meg velük, és kell valaki, aki megvédi őket bizonyos munkaügyi perekben, jogi eljárásokban. Az Igazságügyi Hivatal ki fogja rendelni a megfelelő ügyvédet.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.