Mozilla Firefox alatt kezdőlapnak

×

Mozilla Firefox böngésző alatt, úgy tudja a VG.hu-t kezdőlapnak állítani, hogy az egér bal gombját nyomva tartva a címsor mellett levő VG ikont ráhúzza a kis házikó ikonnal jelölt kezdőlap gombra.

Belépés

×

Elfelejtett jelszó »

2016. 3. 25. 05:00|Utolsó módosítás: 2016. 3. 25. 19:38|J. J. | Közélet » Közéleti Hírek

Az érmék vitték az Arte árverését

Mik ezek?

×

A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Magas elkelési aránnyal zárult az Arte Galéria március 19-i árverése, az indított tételek 85 százaléka gazdára talált. Bár remek egyedi kortárs grafikákat is kínáltak, a legnagyobb érdeklődés a klasszikus mesterek egyedi rajzai és az érmék iránt mutatkozott, nagy számban jelentek meg az éremgyűjtők egyesületének tagjai is a Fugában.

A legmagasabb árat Borsos Miklós rézdomborítása érte el, az Illés Endre hagyatékából származó plakett 42 ezer forintos kezdő árát 300 ezerre licitálták fel. Ferenczy Béni 1940-es bronzérmének egyik oldalán édesapja, Ferenczy Károly portréja, a másikon pedig egy festménye látható, ezt 14 ezer forintos kikiáltás után 240 ezer forinton ütötték le. Pátzay Pál 1925-ös Ady-érme dupla áron, 65 ezer forintért kelt el.

A grafikák közül Tihanyi Lajos 1909-es szénnel rajzolt hátaktja több mint háromszoros áron, 260 ezer forintért kelt el (reprodukciója megtalálható a művész monográfiájában, ez árfelhajtó tényező). Márffy Ödön Szőlőszüretelők című szénrajza is megháromszorozta az árát, 150 ezer forintra. Egry József Pihenő fiúk című krétarajza alapárán 90 ezer forintért cserélt gazdát. Illés Endre hagyatékából került kalapács alá Borsos Miklós lavírozott tusrajza, az 1977-es Fecskék, amely 24 ezres kikiáltásról 120 ezer forintos leütésig ment – és Szőnyi István akvarellje is, amely 150 ezer forintért került új tulajdonosához.

A sokszorosított grafikai munkák közt Kondor Béla Pax vobis rézkarcának ára 26 ezer forintról 70 ezerre nőtt. Kondor rézkarcainak külön gyűjtőköre van, rendszeres köztük a licitharc, így ebben az áremelkedésben nincs semmi rendkívüli. Nagyobb meglepetés, hogy Lakner László zodiákuskollázsához a 75 ezer forintos alapáron, Roskó Gábor és Böröcz András egyedi tusrajzaihoz alacsony kikiáltási árakon lehet hozzájutni. Konok Tamás Fekete/szürke című 2005-ös szitanyomata viszont 22 ezerről 70 ezer forintig lépkedett a licitben. Veszelszky Béla művei igen ritkán jelennek meg a műtárgypiacon, de alakja benne van a köztudatban, hiszen a magyar avantgárd oszlopos tagja volt a hatvanas években. 1970-es rajza ennek megfelelően négyszeres áremelkedéssel, 100 ezer forintért kelt el. El Kazovszkij egyedi grafikai munkája, a tus és tempera technikájú
„a 3 grácia” 26 ezer forintról indulva 180 ezer forintért kelt el (lásd másik írásunkat is).

A cikk küldése e-mailben

×
Cikk címe:
Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

Mehet

A *-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

Ajánlott cikkek

Rovat további hírei
  • Képgalériák
  • Videogalériák
  • ENSZ-közgyűlés New Yorkban

  • V4-csúcstalálkozó Varsóban. Fotók: Miniszterelnöki Sajtóiroda

  • Földrengés rázta meg Olaszországot Fotók: AFP

  • Éremeső az olimpián

  • Rio 2016

Előző
Következő
  • Túlteljesített a Magyar Telekom

    Túlteljesített a Magyar Telekom

  • Ezért van romokban Spanyolország gazdasága

    Ezért van romokban Spanyolország gazdasága

  • Így állnak a legnagyobb gazdaságok

    Így állnak a legnagyobb gazdaságok

  • Magyar a világ két legjobb bárja

    Magyar a világ két legjobb bárja

  • Bóvliba vágtak minket - vox pop

    Bóvliba vágtak minket - vox pop

Előző
Következő
Világgazdaság Piactér