VILÁGGAZDASÁG Network

Mozilla Firefox alatt kezdőlapnak

×

Mozilla Firefox böngésző alatt, úgy tudja a VG.hu-t kezdőlapnak állítani, hogy az egér bal gombját nyomva tartva a címsor mellett levő VG ikont ráhúzza a kis házikó ikonnal jelölt kezdőlap gombra.

Belépés

×



Elfelejtett jelszó »

KÖZÉLET / TÁRSADALOM

Kisállatok Már napi 10 forintért köthető biztosítás kutyára és macskára

A kedvenceket sem kíméli a fagy és a hó

|Utolsó módosítás: 2012. 2. 10. 05:00|Közélet » Társadalom

Mik ezek?

×

A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Magyarországon becslések szerint mintegy 3 millió kutya és még egyszer ennyi macska él, a kemény tél beköszöntével fokozottan figyelni kell házi kedvenceinkre is. Bár a kutyák többsége kedveli, míg a macskák nagyobb része kifejezetten utálja a havat, mindkettőjükre súlyos veszélyeket rejt a kemény tél beállta. A napokban jelentkező, hirtelen súlyosbodó fagyok még a vastag bundájú példányokat is megviseli, sőt a hasonló környezethez nevelt fajok számára is elő kell készítenünk egy meleg odút, ha azt akarjuk, hogy épségben vészeljék át a következő napok zord időjárását.
Érdekesség, hogy a hazánkba múlt pénteken megérkező szibériai hideg és havazás napján újult meg az AEGONdirekt.hu kisállat-biztosítása, amely komoly árcsökkentéssel és egyszerűsített feltételekkel várja a gazdik érdeklődéseit. „A termék elindításakor semmilyen statisztikai adatsor nem volt elérhető Magyarországon, így a termék szolgáltatásainak kialakításakor és az árazásánál óvatosnak kellett lenni. Ugyanakkor a termék indulása óta eltelt több mint egy év alatt sikerült feldolgozható információkat szerezni a termékkel kapcsolatban, és most már sokkal pontosabban láthatók az ügyfelek igényei, valamint a károk alapján már sokkal egyszerűbb a terméket kockázatarányosan árazni” – mondta el Marosvölgyi Péter, az AEGONdirekt.hu szakmai igazgatója.
Az eddigi kárigények alapján jól látható, hogy a legtöbb bejelentés (67 százalék) betegség következménye, ezt követi második helyen a baleset (28 százalék) és ez után lemaradva a felelősségbiztosítás (5 százalék). Az átlagos kárkifizetés összege alig haladja meg a 30 ezer forintot, ugyanakkor nagyon szélsőséges esetek is előfordultak, 140-150 ezer forintos egyszeri térítési összeggel.
A tapasztalatokból és az igényekből kiindulva három új biztosítási csomagot választhatnak a kutyusok és a cicusok gazdái. A legalacsonyabb csomag mindöszsze évi 3660 forintba kerül, ezért cserébe a házi kedvenc balesetek ellen lesz biztosítva, évi 80 ezer forintos szolgáltatás kifizetési plafonnal. A következő csomag már betegségek esetén is anyagi segítséget nyújt, egészen évi 140 ezer forintig, és mindösszesen 7320 forintba kerül, ez napi 20 forintnyi díjnak felel meg. Legmagasabb választható csomag felelősségbiztosítást is tartalmaz, valamint a termék szolgáltatási szintje itt a legmagasabb, évi 200 ezer forintig téríti az állatorvosi kezelési költségeket.
Minden csomag továbbra is 10 ezer forintos elérési önrészt tartalmaz, valamint a csúnya módon „harci kutyáknak” nevezett fajták drágábban biztosíthatók. A szabad orvosválasztás a termék sikerének az alapja, így ezen a termék fejlesztői nem változtattak, a biztosítással rendelkező gazdik bármelyik praktizáló állatorvost felkereshetik.
Jelenleg a magyar piacon csak az AEGON Biztosító kínál kisállat-biztosítási terméket. Marosvölgyi szerint az elmúlt közel másfél év bebizonyította, hogy van kereslet a termék iránt, valamint már az egy évvel ezelőtti árazás és szolgáltatáskialakítás is felkeltette a gazdik érdeklődését. A mostani díjcsökkentéssel, valamint a szolgáltatás feltételeinek átalakításával és a nagyon kedvező díjú alapcsomag megalkotásával várhatóan nagyságrendekkel fog nőni hazánkban a kisállat-biztosítással rendelkezők száma.
n Marosvölgyi Péter, az AEGONdirekt.hu
szakmai igazgatója

Tetszett a cikk? Ossza meg!
 iWiW 

A cikk küldése e-mailben

×
Cikk címe:
A kedvenceket sem kíméli a fagy és a hó
Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

Mehet

A *-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

HOZZÁSZÓLÁSOK

Tisztelt Látogatónk!

 

Ha hozzá kíván szólni cikkeinkhez és még nem regisztrálta magát, ide kattintva megteheti.

Adatai megadása után a belépéshez szükséges jelszavát emailben küldjük el Önnek.

 

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

A hozzászólás mező nem fogad be HTML kódot, a sortöréseket automatikusan törli.
A képen látható ellenőrzőkód:
captcha
MEHET

Hozzászólásával együtt IP címe is rögzítésre kerül.

Részletes moderálási szabályzatunkat itt olvashatja.

BUX (zárva)

2012. május 23. 16:34
16 248,12
-3.07%
A BÉT információi alapján az adatokat a Magyar Vendor szolgáltatja.
15 perccel késleltetett adatok!
  • Képgalériák
  • Videogalériák
  • Parlamenti ülésnap - Fotó: Darnay Katalin

  • HBLF pénzügyi csúcstalálkozó - Fotó: Kallus György

  • A világon egyedülálló véna alapú beléptetési rendszer bemutatása - Fotó: Darnay Katalin

  • Országgyűlési nap, Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter esküt tesz - Fotó: Darnay

  • Áder János beiktatása - Fotók: Kallus György

Előző
Következő
  • Magyar a világ két legjobb bárja

    Magyar a világ két legjobb bárja

  • Bóvliba vágtak minket - vox pop

    Bóvliba vágtak minket - vox pop

  • Mi bosszant minket a kgfb kampányban?

    Mi bosszant minket a kgfb kampányban?

  • MABISZ konferencia

    MABISZ konferencia

  • Mit gondolunk a végtörlesztésről?

    Mit gondolunk a végtörlesztésről?

  • Szemüveg nélküli 3D képernyő táblákhoz

    Szemüveg nélküli 3D képernyő táblákhoz

Előző
Következő

Állásajánlatok

Coaching? Nekem? Minek? Dara Péter
ügyvezető igazgató
DEVISE Hungary
Év elején egy országos kutatásomban 835 vezérigazgató, ügyvezető igazgató, cégtulajdonos, gazdasági vezető és HR vezető közül közel négyszáz úgy nyilatkozott, hogy a menedzsment fejlesztésére is szükség van cégüknél az idei évben a hatékonyságnövelés érdekében. A felmérés kitöltői között kisorsolt öt alkalmas vezetői coachingot azonban mindössze 197-en szerették volna megnyerni. További írások itt találhatóak »
Nemzeti fejlesztési vágta Essősy Zsombor
vezérigazgató
MAPI Magyar Fejlesztési Iroda Zrt.
Homályos még, hogy a fejlesztés majdani irányait meghatározó tervek kinek az irányításával – NGM, NFM, KIM, NFÜ – készülnek el. Meggyőződésem, hogy (a korábbi versenylovas hasonlatnál maradva) jóval gyorsabban haladnánk előre, ha a négyből három zsoké sürgősen leszállna a nyeregből. További írások itt találhatóak »
Búcsúüzenet Oszkó Péter
ügyvezető igazgató
Portfolion
Úgy hiszem, semmi meglepő nincs abban, hogy a kormány nyilvánvaló gazdaságpolitikai kudarcai, az év végére újra beszakadó forintárfolyam, az állampapírok iránti kereslet elapadása miatt egyre kétségesebb finanszírozhatóság, a tönkretett növekedési pálya és a megrongált foglalkoztatási viszonyok tudatában évzáró aktusként újra előráncigálta Budai Gyulát. További írások itt találhatóak »
Jogszerű a hamburgeradó Bánki Orsolya
ügyvéd
ENWC
2011. szeptember 1-jétől ún. „népegészségügyi termékadó” terhel egyes üdítőitalokat, energiaitalokat, „előrecsomagolt cukrozott készítményeket”, sós snackeket és ételízesítőket. Az új adónem érezhetően drágítja majd a felsorolt élelmiszereket, emellett pedig számos jogi kérdést is felvet. További írások itt találhatóak »
Barcelonából jöttem… Mózes István
ügyvezető partner
ClientFirst Consulting Kft.
Idén szerencsém volt három kollégámmal együtt ellátogatni Barcelonába, a 12. MSPA (Mystery Shopping Providers Assosiation) Konferenciára. 42 ország közel 200 képviselője tette tiszteletét a találkozón, ahol a legfőbb téma természetesen a vevőkiszolgálás fejlesztése volt. További írások itt találhatóak »

Ingatlankereső