VILÁGGAZDASÁG Network

Mozilla Firefox alatt kezdőlapnak

×

Mozilla Firefox böngésző alatt, úgy tudja a VG.hu-t kezdőlapnak állítani, hogy az egér bal gombját nyomva tartva a címsor mellett levő VG ikont ráhúzza a kis házikó ikonnal jelölt kezdőlap gombra.

Belépés

×



Elfelejtett jelszó »

PÉNZÜGY / BEFEKTETÉS

A Richter és az Egis lesz a szektor két legjobban teljesítő papírja

2010. 2. 7. 09:52|Utolsó módosítás: 2010. 2. 7. 11:00|Pénzügy » Befektetés
A közép-kelet-európai gyógyszerrészvények számára az idén újra esély kínálkozik arra, hogy visszaszerezzék régi vonzerejüket, a térség gyógyszergyártó cégeitől továbbra is stabil üzleti eredmények várhatóak, bár a növekedés tempója lassúbb lesz, mint a válság előtt - állítják az Erste Csoport részvénypiaci elemzői.


Mik ezek?

×

A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Elemzők szerint a Richter és az Egis lesz a szektor két legjobban teljesítő papírja (a top pick).

A cikk a hirdetés után folytatódik
Szakértők úgy vélik: tavaly a befektetők kockázati étvágyának fokozatos visszatérése többnyire a kelet-közép-európai piacoknak kedvezett. Ez elsősorban abban nyilvánult meg, hogy a régiónak 2009 második felében - az azt megelőző alulteljesítést követően - sikerült felzárkóznia, a feltörekvő tőkepiaci alapok rekordmértékű tőkebeáramlást könyvelhettek el, a térség részvénypiacain megélénkült a kereskedés. Ennek ellenére a kelet-közép-európai gyógyszerrészvényeknek nem jelentett jót a kockázatkerülő magatartás erősödése, teljesítményük olyannyira elmaradt a bank-, az ingatlan és ciklikus részvények mögött, hogy 2009 negyedik negyedévében még a negatív tartományba is átcsúsztak. Összességében a kelet-közép-európai gyógyszergyártók részvényárfolyama 2009 egészére nézve kétszámjegyű bővülést produkált.

"Az idei első negyedévre várható piaci hangulat a ciklikus részvényeknek kedvez, így a gyógyszergyártók részvényei inkább a partvonalra szorulnak. Mivel a gazdasági körülmények továbbra is törékenyek, a gazdaság lassulásának hatása még megmutatkozik a ciklikus részvények vállalatainak üzleti eredményeiben is, elképzelhető, hogy az év későbbi szakaszában az egészségügyi cégek visszakerülnek a legkeresettebb részvények közé" - jósolja Vladimíra Urbánková, az Erste Csoport gyógyszerpiaci elemzője.

A gyógyszeripari szektor kilátásai meglehetősen biztatóak: a közép-kelet-európai gyógyszergyártók az előrejelzések szerint azzal számolhatnak, hogy a régió nagyobb piacain - többek között a tavaly legnagyobb visszaesést elszenvedett piacokon, így Ukrajnában is - helyreáll a növekedés. Az erősödő rubelnek és az emelkedő olajáraknak köszönhetően a gyógyszergyártók számára létfontosságú orosz piac kezd visszatalálni a normál kerékvágásba.

A közép-kelet-európai gyógyszergyártókat az elkövetkezendő évek során a várakozások szerint az mozdítja majd előre, hogy a régió visszatér a felzárkózási pályára, amihez még olyan tényezők társulnak, mint a demográfiai hatások (például az elöregedő társadalom), a lakosság egyre nagyobb fokú egészségmegőrzési törekvése, valamint az innovatív gyógyszerek folyamatos fejlesztése. Bár a jövőbeli gazdasági növekedés nyomán több forrást lehet az egészségügybe irányítani, de nem valószínű, hogy megváltozna az egészségügyi szolgáltatók költségtudatos szemlélete. Ez nyomást gyakorol arra, hogy a gyógyszerártámogatási rendszer a lehető leginkább költséghatékony legyen - mutatnak rá az elemzők.

Elemzők úgy vélik, hogy a vezető közép-kelet-európai gyógyszergyártók jó helyzetben vannak ahhoz, hogy stabil üzleti eredményeket érjenek el, jóllehet a gyógyszerártámogatásra is kiterjedő megszorítások miatt az ütem szerényebb lesz, mint a válságot megelőző időszakban.

2009-től eltérően az exporttól függő magyar gyógyszergyárak az idén már nem számíthatnak a gyengülő forint "támaszára", másrészt a forint stabilizálódása azt jelenti, hogy negyedéves pénzügyi eredményeik ingadozása megszűnik. 

Az elemzés alapján a magyar gazdaság javuló makrokörnyezete jót ígér a magyar gyógyszerrészvények értékelésének. Az elemzők a Richter részvényenkénti célárfolyamát 48.200 forintban, az Egisét pedig 21.755 forintban határozták meg az Erste elemzői, ami rendre 5 és 4 százalékos növekedést jelez az előző célárhoz képest. Ennek fényében tehát mindkét részvény esetében kitart az Erste a "felhalmozás ajánlása" mellett.

 

Szerző: MTI Eco

Tetszett a cikk? Ossza meg!
 iWiW 

A cikk küldése e-mailben

×
Cikk címe:
A Richter és az Egis lesz a szektor két legjobban teljesítő papírja
Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

Mehet

A *-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

HOZZÁSZÓLÁSOK

Tisztelt Látogatónk!

 

Ha hozzá kíván szólni cikkeinkhez és még nem regisztrálta magát, ide kattintva megteheti.

Adatai megadása után a belépéshez szükséges jelszavát emailben küldjük el Önnek.

 

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

A hozzászólás mező nem fogad be HTML kódot, a sortöréseket automatikusan törli.
A képen látható ellenőrzőkód:
captcha
MEHET

Hozzászólásával együtt IP címe is rögzítésre kerül.

Részletes moderálási szabályzatunkat itt olvashatja.

USD/HUF 223.59 +1.735% USD/HUF
EUR/HUF 294.35 +0.904% EUR/HUF
CHF/HUF 243.65 +1.157% CHF/HUF
EUR/USD 1.317 -0.831% EUR/USD

BUX (zárva)

2012. február 10. 17:06
19 026,82
-2.24%
A BÉT információi alapján az adatokat a Magyar Vendor szolgáltatja.
15 perccel késleltetett adatok!
  • Képgalériák
  • Videogalériák
  • Orbán Viktor évértékelője - Fotók: Darnay Katalin

  • Malév, fotók: Darnay Katalin

  • 2012, sorsfordító év? - VG konferencia, fotók: Darnay Katalin

  • Ismét Magyarországon a Ryanair - Fotók: Kallus György

  • Autóújdonságok Detroitban

  • Parlamenti ülésnap, december 19. - Fotók: Darnay Katalin

Előző
Következő
  • Magyar a világ két legjobb bárja

    Magyar a világ két legjobb bárja

  • Bóvliba vágtak minket - vox pop

    Bóvliba vágtak minket - vox pop

  • Mi bosszant minket a kgfb kampányban?

    Mi bosszant minket a kgfb kampányban?

  • MABISZ konferencia

    MABISZ konferencia

  • Mit gondolunk a végtörlesztésről?

    Mit gondolunk a végtörlesztésről?

  • Szemüveg nélküli 3D képernyő táblákhoz

    Szemüveg nélküli 3D képernyő táblákhoz

Előző
Következő
Titkok és hazugságok a munkahelyen Dara Péter
ügyvezető igazgató
DEVISE Hungary
Mindig meglepődöm, amikor olyan munkáltatókkal és HR-esekkel találkozom, akik úgy beszélnek a munkavállalókról, mint valami bűnözőkről. Gyakran úgy is kezelik őket. Ennek megfelelően csak a legrosszabbat feltételezik róluk. A munkavállalók között ezzel szemben számos esetben azzal a véleménnyel szembesülök, mely szerint a munkáltató csak azért van, hogy őket kizsákmányolja, s a profitra törekedve az utolsó szuszt is kihajtsa belőlük. További írások itt találhatóak »
A másik 15 milliárd euró Essősy Zsombor
Vezérigazgató
MAPI Magyar Fejlesztési Iroda Zrt.
Az IMF-hitel átmeneti egyensúlyt teremtve az egységnyi, záros határidejű „laufot” biztosítja ahhoz, hogy jó irányba induljon el a gazdaság fejlesztése. Az így nyert idő mellé a pénzt a strukturális átalakításhoz, a gazdaság motorjainak begyújtásához kizárólag a most még elérhető, uniós források biztosítják. Ez a bizonyos „másik” 15 Mrd Euro jelenti azt a kivételes lehetőséget hazánk számára, amelyet most valóban vétek lenne nem kihasználni! További írások itt találhatóak »
Búcsúüzenet Oszkó Péter
ügyvezető igazgató
Portfolion
Úgy hiszem, semmi meglepő nincs abban, hogy a kormány nyilvánvaló gazdaságpolitikai kudarcai, az év végére újra beszakadó forintárfolyam, az állampapírok iránti kereslet elapadása miatt egyre kétségesebb finanszírozhatóság, a tönkretett növekedési pálya és a megrongált foglalkoztatási viszonyok tudatában évzáró aktusként újra előráncigálta Budai Gyulát. További írások itt találhatóak »
Jogszerű a hamburgeradó Bánki Orsolya
ügyvéd
ENWC
2011. szeptember 1-jétől ún. „népegészségügyi termékadó” terhel egyes üdítőitalokat, energiaitalokat, „előrecsomagolt cukrozott készítményeket”, sós snackeket és ételízesítőket. Az új adónem érezhetően drágítja majd a felsorolt élelmiszereket, emellett pedig számos jogi kérdést is felvet. További írások itt találhatóak »
Barcelonából jöttem… Mózes István
ügyvezető partner
ClientFirst Consulting Kft.
Idén szerencsém volt három kollégámmal együtt ellátogatni Barcelonába, a 12. MSPA (Mystery Shopping Providers Assosiation) Konferenciára. 42 ország közel 200 képviselője tette tiszteletét a találkozón, ahol a legfőbb téma természetesen a vevőkiszolgálás fejlesztése volt. További írások itt találhatóak »