VILÁGGAZDASÁG Network

Mozilla Firefox alatt kezdőlapnak

×

Mozilla Firefox böngésző alatt, úgy tudja a VG.hu-t kezdőlapnak állítani, hogy az egér bal gombját nyomva tartva a címsor mellett levő VG ikont ráhúzza a kis házikó ikonnal jelölt kezdőlap gombra.

Belépés

×



Elfelejtett jelszó »

PÉNZÜGY

Egyre tudatosabban használják a magyarok a bankkártyájukat

2009. 4. 25. 09:17|Pénzügy
Egyre tudatosabban használják a magyarok a bankkártyájukat. A fejlődés ugyan nem robbanásszerű, de napi vásárlásokkor is mind gyakrabban előkapjuk a plasztiklapunkat, és azt is megtanuljuk, hogyan lehet a legolcsóbban használni a hitelkártyánkat - írja a Népszabadság.


Mik ezek?

×

A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Bár Magyarországon a bankkártya-használat még mindig elmarad a nyugat-európai szinttől, az elmúlt néhány évben sokat fejlődött a piac. Elértük azt a szintet, amikor az emberek már többször használják kártyájukat fizetésre, mint készpénz felvételére. Igaz, a különbség egyelőre átlagosan mindössze két alkalom. A további bővülés érdekében viszont elengedhetetlen a bankkártya-elfogadói hálózat és a kibocsátott bankkártyák számának növelése - írja a lap.

A cikk a hirdetés után folytatódik
A vezető kártyatársaságok lépései az elfogadói hálózat bővítését eredményezhetik. Ilyen például a két nagy kártyatársaság belföldi bankközi díjainak csökkentése vagy a MasterCard tavaly indított kampánya, melynek célja kártyaelfogadó terminál létesítése négyezer, kis- és közepes méretű üzletet működtető kereskedőnél. Az elfogadói hálózat fejlődésében van egy pont, ahol a rendszer szinte önmagát fejleszti. Ezt akkor éri el a piac, amikor már van annyi elfogadóhely, hogy a kártyahasználók nyugodtan indulnak el vásárolni jelentős készpénz nélkül, és igénylik is a további elfogadóhelyek telepítését ott, ahol ilyen nincs. - Ilyen helyzetben már a kereskedő is belátja, hogy a kártyás vásárlók elmaradásával jelentős üzletet veszíthet, és meghozza a döntést a terminál elhelyezésére az üzletben - állítja Gauder Milán, a MasterCard Magyarországért, Horvátországért és Szlovéniáért felelős vezetője.

Az elmúlt év végén 8,9 millió darab bankkártya volt forgalomban Magyarországon: ennek 80 százaléka betéti, a maradék hányada pedig hitelkártya. Tavaly ugyan a kártyaszám nem nőtt jelentősen, de a banki ügyfeleknek már van legalább egy plasztikja. Bár a bankkártya kisebb összegeknél is egyre gyakrabban kerül elő, még mindig nem természetes az, hogy vele helyettesítik a készpénzt. A hazai kártyahasználat ezzel együtt sokat változott.

A betéti kártyák forgalmában ma már 50 százalék felett van a vásárlás, és egyre gyakoribb az internetes vásárlás is. Hasonló tendenciákat tapasztalnak a Citibanknál is, ahol úgy látják: még mindig van egy meghatározott ügyfélkör (jellemzően az alacsonyabb jövedelműek), amely havonta egyszer, egy összegben veszi fel a jövedelmét a kártyájával. A vásárlási tranzakciók aránya a készpénzfelvételhez viszonyítva az elmúlt három évben átlagosan 15 százalékkal nőtt, de az ügyfelek nagy része még mindig egy összegben veszi fel jövedelmét bankautomatából - erősítik meg a Budapest Banknál.

Szerző: Népszabadság

Tetszett a cikk? Ossza meg!
 iWiW 

A cikk küldése e-mailben

×
Cikk címe:
Egyre tudatosabban használják a magyarok a bankkártyájukat
Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

Mehet

A *-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

HOZZÁSZÓLÁSOK

Tisztelt Látogatónk!

 

Ha hozzá kíván szólni cikkeinkhez és még nem regisztrálta magát, ide kattintva megteheti.

Adatai megadása után a belépéshez szükséges jelszavát emailben küldjük el Önnek.

 

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

A hozzászólás mező nem fogad be HTML kódot, a sortöréseket automatikusan törli.
A képen látható ellenőrzőkód:
captcha
MEHET

Hozzászólásával együtt IP címe is rögzítésre kerül.

Részletes moderálási szabályzatunkat itt olvashatja.

USD/HUF 219.74 -0.255% USD/HUF
EUR/HUF 291.69 -0.003% EUR/HUF
CHF/HUF 240.9 -0.104% CHF/HUF
EUR/USD 1.3273 +0.202% EUR/USD

BUX (zárva)

2012. február 8. 17:06
19 724,34
0.35%
A BÉT információi alapján az adatokat a Magyar Vendor szolgáltatja.
15 perccel késleltetett adatok!
  • Képgalériák
  • Videogalériák
  • Orbán Viktor évértékelője - Fotók: Darnay Katalin

  • Malév, fotók: Darnay Katalin

  • 2012, sorsfordító év? - VG konferencia, fotók: Darnay Katalin

  • Ismét Magyarországon a Ryanair - Fotók: Kallus György

  • Autóújdonságok Detroitban

  • Parlamenti ülésnap, december 19. - Fotók: Darnay Katalin

Előző
Következő
  • Magyar a világ két legjobb bárja

    Magyar a világ két legjobb bárja

  • Bóvliba vágtak minket - vox pop

    Bóvliba vágtak minket - vox pop

  • Mi bosszant minket a kgfb kampányban?

    Mi bosszant minket a kgfb kampányban?

  • MABISZ konferencia

    MABISZ konferencia

  • Mit gondolunk a végtörlesztésről?

    Mit gondolunk a végtörlesztésről?

  • Szemüveg nélküli 3D képernyő táblákhoz

    Szemüveg nélküli 3D képernyő táblákhoz

Előző
Következő
Titkok és hazugságok a munkahelyen Dara Péter
ügyvezető igazgató
DEVISE Hungary
Mindig meglepődöm, amikor olyan munkáltatókkal és HR-esekkel találkozom, akik úgy beszélnek a munkavállalókról, mint valami bűnözőkről. Gyakran úgy is kezelik őket. Ennek megfelelően csak a legrosszabbat feltételezik róluk. A munkavállalók között ezzel szemben számos esetben azzal a véleménnyel szembesülök, mely szerint a munkáltató csak azért van, hogy őket kizsákmányolja, s a profitra törekedve az utolsó szuszt is kihajtsa belőlük. További írások itt találhatóak »
A másik 15 milliárd euró Essősy Zsombor
Vezérigazgató
MAPI Magyar Fejlesztési Iroda Zrt.
Az IMF-hitel átmeneti egyensúlyt teremtve az egységnyi, záros határidejű „laufot” biztosítja ahhoz, hogy jó irányba induljon el a gazdaság fejlesztése. Az így nyert idő mellé a pénzt a strukturális átalakításhoz, a gazdaság motorjainak begyújtásához kizárólag a most még elérhető, uniós források biztosítják. Ez a bizonyos „másik” 15 Mrd Euro jelenti azt a kivételes lehetőséget hazánk számára, amelyet most valóban vétek lenne nem kihasználni! További írások itt találhatóak »
Búcsúüzenet Oszkó Péter
ügyvezető igazgató
Portfolion
Úgy hiszem, semmi meglepő nincs abban, hogy a kormány nyilvánvaló gazdaságpolitikai kudarcai, az év végére újra beszakadó forintárfolyam, az állampapírok iránti kereslet elapadása miatt egyre kétségesebb finanszírozhatóság, a tönkretett növekedési pálya és a megrongált foglalkoztatási viszonyok tudatában évzáró aktusként újra előráncigálta Budai Gyulát. További írások itt találhatóak »
Jogszerű a hamburgeradó Bánki Orsolya
ügyvéd
ENWC
2011. szeptember 1-jétől ún. „népegészségügyi termékadó” terhel egyes üdítőitalokat, energiaitalokat, „előrecsomagolt cukrozott készítményeket”, sós snackeket és ételízesítőket. Az új adónem érezhetően drágítja majd a felsorolt élelmiszereket, emellett pedig számos jogi kérdést is felvet. További írások itt találhatóak »
Barcelonából jöttem… Mózes István
ügyvezető partner
ClientFirst Consulting Kft.
Idén szerencsém volt három kollégámmal együtt ellátogatni Barcelonába, a 12. MSPA (Mystery Shopping Providers Assosiation) Konferenciára. 42 ország közel 200 képviselője tette tiszteletét a találkozón, ahol a legfőbb téma természetesen a vevőkiszolgálás fejlesztése volt. További írások itt találhatóak »