BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Itt a vége - Nem jött be a Siemens terve az izraeli céggel

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nem sikerült vevőt találnia rá, ezért bezárja napelemgyártó részlegét a Siemens.

A német ipari konglomerátum, a Siemens bezárja napelemgyártó részlegét, miután nem talált vevőt az egységre – írja ipari forrásokra hivatkozva a Handelsblatt.

A bezárással 280 álláshely szűnik meg, többségük Izraelben. A Siemens 285 millió euróért, 2009-ben vásárolta meg az izraeli Solel Solar Systems vállalatot. A Siemens az akkori tervek szerint világelső kívánt lenni az ágazatban, a terv azonban – mindenekelőtt a kialakuló erős verseny miatt – túlságosan ambiciózusnak bizonyult.

A Handelsblatt szerint a bezárás költsége körülbelül 50 millió euró lehet. A német gazdasági lap szerint a bezárás tényét a Siemens szóvivője is megerősítette.

Világgazdaság Online-->

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.