A koronavírus-járvány az elmúlt másfél évben mindenki életét megnehezítette, ugyanakkor jelentősen nőtt a műszaki cikkek iránti kereslet. Különösen a fokozatos nyitással, az ország újraindulásával: az Euronics üzlethálózatában az idei év első felében – a zárva tartott időszakot nem számítva, több mint 20, a webshopon mintegy 60 százalékkal nőtt a bevétel. A legnagyobb magyar tulajdonú műszaki kereskedő a munkavállalóival is osztozik az eredményekben: a tavaszi boltzár alatt minden érintett dolgozó fizetett szabadságon volt, így senkit nem kellett elküldeni a pandémia miatt, most pedig az inflációt meghaladó mértékben, átlagosan 7 százalékkal emelték a szaküzletekben a béreket, szinte minden pozícióban.

Fotó: Euronics

 

Vállalatunk idén 32. éve működik sikeresen és folyamatos növekedés mellett Magyarországon. Fontos célkitűzésünk, hogy megbízható munkáltató legyünk, amely hosszú távú együttműködésre, már-már családias kapcsolatra törekszik. Nem véletlen, hogy számos munkatársunk már több mint 30 éve az Euronics szakértőjeként dolgozik

– ismertette Fazekas Bálint, az Euronics Magyarország kereskedelmi ügyvezető igazgatója.

Meggyőződésünk, hogy a fogyasztóknak nagy szükségük van a szakértő értékesítőkre, akik a vásárló igényeinek leginkább megfelelő műszaki cikket ajánlják megvételre. Folyamatosan képezzük kollégáinkat, hogy mindig tisztában legyenek a legújabb trendekkel, a távoktatásban elvégezhető modulokból negyedévente vizsgát is tesznek. Elköteleződésüket, kitartásukat és motivációjukat rendszeresen honoráljuk, úgy a versenyképes alapbérrel és juttatásokkal, mint a kiváló teljesítményarányos extra jövedelemmel és a félévente esedékes lojalitási jutalommal

– tette hozzá.

Az Euronics az idei évtől hűségbónuszt is fizet munkatársainak: a vállalat a legalább 6 hónap munkaviszonyt betöltött kollégák esetében két részletben, januárban és júliusban juttat a munkaviszony hosszával arányosan növekvő, 24 havi munkaviszony esetén egy havi plusz bért.

A cég kiemelkedő béren kívüli juttatási és motivációs rendszert működtet, amivel a kollégák jó teljesítmény esetén jelentősen tudják növelni a fizetésüket. A béremelés előtt egy áruházvezető-helyettes vagy áruházi raktárvezető átlagosan 400-470 ezer, az értékesítők és szakértékesítők: 360-380 ezer, a hitelügyintéző-pénztárosok 340-360 ezer, a többi szaküzleti pozícióban dolgozók (például raktáros, adminisztrátor) 300-320 ezer forint közötti értékben kaptak juttatási csomagot (bruttó bért és cafeteriát). Nem meglepő, hogy a legmagasabb jövedelmeket a karácsonyi szezonban regisztrálták: a teljesítménybérek jól láthatóan a november-decemberi értékesítési csúcsokat követték.