Az idei év még mindig része a Covid utáni gyógyulási folyamatnak, bár a tünetek már csak kis mértékben érezhetők – fogalmazott Orbán Ráhel a Trend FM-nek adott interjújába.
A BDPST Group kreatív igazgatója hozzátette, hogy 2025-től további növekedést várnak, de a nagy áttörést 2026-27-re prognosztizálják. Úgy véli, Budapestnek a fejlődő desztinációk között jó a pozíciója, az üzleti turizmus területén azonban erőteljesebb jelenlétre van szüksége.
A Turizmus.com szemléje szerint Orbán Ráhel elmondta, hogy az egyik legnagyobb idei mérföldkő a vállalat életében a Dorothea Hotel megnyitója volt. Szintén ugyanabban az épületben adták át az Alelí olasz étteremet, illetve december elején a a spanyol Dani García csoporthoz tartozó BiBo skybárt is megnyitották.
A beszélgetés során a Gellért Hotelről is szó esett, amely felújításán több éve dolgoznak. Elmondta, hogy már elindultak a bontási munkálatok a hotelben, de úgy fogalmazott, hogy „minden pozitív dologhoz” ragaszkodnak az épületből, ezért mind belsőépítészetileg, mind dizájn területén visszaállítják az eredeti állapotot. „Nyilván kialakításra kerülnek olyan szállodai szobák, lakosztályok is, amelyek egyébként nem voltak anno amikor az épület megépült” – tette hozzá. Ilyenek azok a lakosztályok, amelyek elsősorban események lebonyolítását szolgálják majd ki.
A felújítás október végén kezdődött a Gellért Hotelben, amely Mandarin Oriental Gellért néven működik majd. Korábban Orbán Ráhel azt mondta, az hogy a tehetősebb amerikai turisták körében a Four Seasons a legnépszerűbb hotel, úgyhogy
a felújított Gellért Hotel a gazdag ázsiaiakat, legfőképpen a kínai utazókat célozza meg.
A beszélgetés zárásaként megjegyzi, hogy a sok szempontból különleges 2024 után 2025-ben kevésbé izgalmas évet vár, ugyanakkor bizakodó, hiszen „néha azok az évek a legjobbak, amelyek felé a legkevésbé vannak elvárásaink.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.