csúcsértekezlet

Mitől robbant ki nevetésben Meloni és Sunak a NATO-csúcson? – megy a találgatás

A brit kormányfő Zelenszkijjel is mosolydiplomáciát demonstrált.
2023.07.12. 15:39 Olvasási idő: 3 perc

Rendkívüli csúcsot hívnak össze Brexit-ügyben

Brit lapértesülés szerint soron kívüli csúcsértekezlet összehívását tervezi az Európai Unió novemberre a Brexit feltételeinek összegzése végett.
2018.09.10. 19:06 Olvasási idő: 0 perc

Trump mégsem lesz ott a perui csúcsértekezleten

Az amerikai elnök a szíriai fejlemények miatt lemondta részvételét az amerikai földrész államainak pénteken Peruban kezdődő csúcsértekezletén.
2018.04.10. 17:50 Olvasási idő: 0 perc

G20 - Akadályt jelenthet Európa tartós stagnálása a növekedéshez

A világ húsz legerősebb gazdaságú országának pénzügyi vezetői úgy vélik, közel járnak ahhoz, hogy kétezer milliárd dollárral megtoldják a világgazdaság méretét és sokmillió új munkahelyet teremtsenek, ám Európa tartós stagnálása akadályt jelenthet. A Húszak (G20) pénzügyminisztereinek és központibank-elnökeinek hét végi értekezletén, az ausztráliai Cairnsben, majdnem ezer javaslatot próbáltak áttekinteni. Ezek célja meggyorsítani a világgazdaság növekedését legalább 1,8 százalékponttal 2018-ig, mindenekelőtt infrastrukturális beruházások előmozdításával. Februárban a G20 csúcsértekezletén ugyan 2 százalékpontos célt neveztek meg, de a mostani, már konkrét elképzelésekből adódó szerényebb célt is szépnek tartják, és ez is legalább kétezer milliárd dollárral növelné a világgazdaságot a korábbi előrejelzésekhez képest. Szinte minden résztvevő aggasztónak találta az európai gazdaság stagnálását és annak világgazdasági következményeit. Az amerikai pénzügyminiszter, Jacob Lew "filozófiai nézeteltérést" vélt fölfedezni maga és egyes nyugat-európai kollégái között. "Attól tartok, minél tovább halogatják (Európában) a keresletösztönzést, annál nagyobbak lesznek az akadályok. Európának több keresletösztönzésre van szüksége" - mondta Lew. Érvelését nem támogatta a német pénzügyminiszter, Wolfgang Schäuble. Szerinte a rövid távú költségvetési intézkedések hosszabb távon a pénzügyi és költségvetési egyensúlyt veszélyeztetik. Ő úgy vélte, előbbre valók a szerkezeti reformok. Visszautasította azt a vádat is, hogy Németország nem tesz eleget a világgazdaságért. Az értekezletről kiadott közös közlemény így csak annyit tartalmazhatott, hogy "a tagországok megfelelő időzítéssel kezeljék a deflációs kockázatot". Közben az Egyesült Államokat is érte bírálat azért, mert éppen a mostani időkben tervezi jegybankrendszere (Fed) a mennyiségi enyhítés leállítását, jövőre pedig a kamatemelést. Megfigyelők szerint az értekezleten meglepően kevés szó esett Kína korábban gyakran emlegetett világgazdasági felelősségéről ahhoz képest, hogy Kína gazdasága már a második helyezett a világon az Egyesült Államoké mögött. A kínai pénzügyi vezetők a maguk részéről mindenesetre értésre is adták, hogy nagy keresletösztönzést jelenleg nem terveznek, mondván, hogy az ösztönző intézkedések növelhetik a kihasználatlan kapacitásokat, a környezetszennyezést és a közadósságot.
2014.09.21. 17:04 Olvasási idő: 0 perc

Eurózóna: Csak oda kértek jegyet?

A következő egynéhány hét döntőnek bizonyulhat számos, az egész világ szempontjából is jelentős gazdasági térség számára is. Az euróövezetben továbbra is dúl a bizonytalanság, és mivel a homlokegyenest ellenkező irányokat mutató, egyre súlyosabb lehetséges kimenetek láttán a befektetők kihátrálnak eszközeikből, különösen állampapírjaikból, egyre jobban pöffeszkednek a hozamok – írja a Saxo Bank.
2011.11.29. 10:29 Olvasási idő: 0 perc

Tényleg ilyen nagy a káosz az EU vezetésében

A káosz csúcstalálkozóját jövendölték a hét végére a pénteki lapok, és mindenekelőtt az euróövezeti támogatási alap méretével, illetve alkalmazási lehetőségeivel kapcsolatos német-francia ellentétekre utaltak. Szakértők ugyanakkor arra figyelmeztettek: a válság olyan súlyos, hogy a két egymást követő európai uniós csúcstalálkozón mindenképp megegyezést kell "produkálni".
2011.10.21. 09:40 Olvasási idő: 0 perc

"Aki az euró ellen fogad, veszít"

Wolfgang Schäuble német szövetségi pénzügyminiszter (CDU) hadat üzent az euróval spekulálóknak, és igyekezett megnyugtatni a közvéleményt azzal, hogy nincs gond az európai deviza övezettel.
2010.12.13. 10:45 Olvasási idő: 0 perc

Gyurcsány: Ha jól megy, kevesen profitálnak, ha rosszul, mindenki megfizet

A járványt letörni sokkal nehezebb és költségesebb, mint megelőzni - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök pénteken magyar újságíróknak az Európai Unió rendkívüli brüsszeli csúcsértekezlete előtt, amelyet a nemzetközi pénzügyi és gazdasági válság kezelése témájában, a jövő heti washingtoni értekezletre való felkészülés jegyében hívtak össze.
2008.11.07. 14:57 Olvasási idő: 0 perc

Gyurcsány szerint van remény a mindenki által elfogadható energiaár-egyezségre

Van remény arra, hogy az energiaárak hosszú távon fenntartható és mindenki számára elfogadható szintjében sikerülhet egyezségre jutni, ha a fejlett világ fogyasztói a jelentős részben a fejlődő világhoz tartozó energiatermelőkkel közvetlen egyeztetéseket folytatnak - mondta csütörtökön Brüsszelben Gyurcsány Ferenc miniszterelnök.
2008.06.19. 17:45 Olvasási idő: 0 perc