július 1. 07:15
Átfogó, az egész országra kiterjedő vizsgálatba kezdett az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) a gyógyszertáraknál, mivel ugrásszerűen megnőtt néhány gyógyászati segédeszköz forgalma - írta pénteki számában a Magyar Nemzet.
május 12. 05:00
Szakmailag teljesen érthetetlen és veszélyes lépésnek tartják a szakértők az OEP feldarabolását és önállóságának megszüntetését, és egyelőre nem is sejtik, hogy mi lehet a döntés hátterében.
február 2. 05:00
Az ötvenes éveik elején járó betegekre még a Ratkó-generáció tagjainál is többet költ az OEP a drága onkológiai és biológiai terápiák miatt.
augusztus 13. 05:00
Egyetlen forintot sem fizetett még ki az egészségbiztosító idén magyar betegek tervezett külföldi gyógykezelésére. A másutt igénybe vett sürgősségi ellátásra viszont lényegesen többet kénytelen költeni az OEP a tervezettnél
július 26. 23:36
2013-ban azon társadalombiztosítási támogatással rendelhető gyógyszerekre, amelyek a parlagfű által okozott panaszok kezelésére is szolgálnak, közel 25,13 milliárd forintot fordítottak Magyarországon – közölte Varga Mihály. A nemzetgazdasági miniszter szerint ebből az összegből mintegy 6,23 milliárd forint esett a parlagfű virágzásának időszakára. Közel egymillióan lehetnek érzékenyek a parlagfűre.
július 9. 13:31
Fejenként és átlagosan 147 ezer forintot költött egy magyar biztosított egészségügyi ellátására tavaly az OEP, ám volt, akinek a gyógykezelésére egymagában 254 millió forintba került.
május 27. 05:00
Tíz százalékkal is több ment el gyógyászati segédeszközök támogatására az idei első negyedévben, mint 2013-ban.
május 6. 05:00
Az elmúlt négy évben csaknem 25 százalékkal nőtt a védőnői szolgálatok működtetésére fordított támogatás – derül ki az Országos Egészségbiztosítási Pénztár összegzéséből. Az OEP adatai szerint a 2010-es 15,4 milliárd forinttal szemben 2014-ben már több mint 19,5 milliárd forint jut erre a célra.
április 18. 05:00
Hiába kaptak tavaly év végén csaknem nyolcszáz millió forintot a kórházak a térd- vagy csípőprotézisre várók számát, a finanszírozás még mindig alacsony ahhoz, hogy jelentősen növelni lehessen a műtéti kapacitást. Így csak mintegy tíz százalékkal növelhető az elvégzett beavatkozások száma, ezzel pedig érdemben nem rövidül a várólista.