Továbbra is súlyos harcok folynak Bahmut utcáin, a jelentések szerint az oroszok oldalán harcoló Wagner-csoport már teljesen átvette az irányítást azon üzem felett is, ahol pár napja még Volodimir Zelenszkij látogatott el. Az éjszakai harcok nyomán több utca lényegében lángokban állt, erről a Twitteren is megjelentek bejegyzések.
Közben Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentésére, miszerint nukleáris fegyvereket telepít Fehéroroszországba, már a Pentagon is reagált, értékelésük meglepően semleges és nyugodt volt. Putyin televíziós beszédéből kevesen emelték ki, hogy azt is elmondta, Oroszország és Kína nem hoz létre katonai szövetséget. Véleménye szerint a nyugati hatalmak egy új „tengelyt” építenek, amely némileg hasonlít Németország és Japán második világháborús szövetségére.
Közbven Andrey Kelin az Egyesült Királyság orosz nagykövete a britek által Kijevnek szállított szegényített urántartalmú lövedékekről, valamint a Moszkva és London közötti kapcsolatok általános hanyatlásáról beszélt az Izvesztyiának adott interjújában. Mint mondta:
A hosszú távú következmények, beleértve Ukrajnát és magukat az ukránokat, egyáltalán nem érdeklik a briteket.
Oroszország a – tette hozzá – azonban nem hagyja válasz nélkül az Egyesült Királyság összes bűnét, beleértve a tiltott fegyverek Ukrajnának való szállítását. Véleménye szerint a londoni kormányzat célja, hogy mindig és mindenhol a kollektív Nyugat „háborús pártjának” az élén álljon. Ily módon azt reméli, hogy fenntartja vezető szerepének látszatát az amerikai csatlós országok között. A politikusok teszik ezt az egykori birodalom több évtizedes csökkenő befolyása miatt, illetve mert a növekvő gazdasági problémákról is megpróbálják elterelni a figyelmet – tette hozzá. Mint mondta, az angolok a „háború mindent felülír” logika szerint cselekszenek. Ezért tudatosan játszanak a konfliktus eszkalálódására. A hosszú távú következmények, többek között Ukrajnára és magukra az ukránokra nézve, egyáltalán nem érdeklik a briteket.
Előző napi híreiket itt olvashatja.