Az online elvégezhető IT-képzéseket az állam 95 százalékban támogatja, és diákhitel is felvehető a tanfolyam elvégzéséhez – derült ki a kormányzati intézkedések bejelentése során. A csomag pontos részleteit még nem lehet tudni, nem derült ki, hogy kik, milyen feltételek mellett és milyen képzésekre kaphatnak támogatást.
A Green Fox Academy például március végén elindított egy háromhetes ingyenes képzést, a Stayathome Coding Camp nevű online kurzusát azok számára, akik a járvány miatt nem tudják folytatni a munkájukat, vagy az otthoni munkavégzés mellett belefér a hétköznapjaikba pár óra tanulás – több mint hatezren jelentkeztek.
Nagy érdeklődést tapasztalnak a bootcamp kurzusokat kínáló hazai vállalatok
Fotó: MTI / Komka Péter
A Codecool programjára folyamatos a jelentkezés, eddig csaknem 2300-an érdeklődtek. A PROGmasters május elején indítja egy hónapos karrier-tanácsadói programját, amelynek végére az érdeklődők eldönthetik, hogy mely informatikai pálya passzol leginkább az elképzeléseikhez.
A kurzus a számítógép-használat alapjaihoz szükséges anyagot és modulokat tartalmazza, és megmutatja az egyes informatikai szakmák közötti különbségeket
– mondta Filep Szabolcs, a PROGmasters alapító-ügyvezetője. Akinek karrierváltás a célja, főállású programozóvá szeretne válni, annak intenzív, zömében féléves képzést ajánlanak az iskolák, ugyanakkor vannak olyan kurzusok is, amelyek ennél rövidebbek, kevésbé intenzívek, és inkább azt a célt szolgálják, hogy digitális kompetenciákat fejlesszenek, és olyan informatikai tudást adjanak, amely a cégek digitális transzformációja során szükséges a munkavállalóknak. Tehát inkább egy-egy területre fókuszálnak, és különböző szakmákban dolgozók informatikai tudását támogatják, nem pedig programozót képeznek. Ebben az esetben az előszűrés is lazább lesz, mint a programozóképzésre jelentkezőknél – összegzett lapunknak Filep Szabolcs.
A teljes cikk a Világgazdaság szerdai számában olvasható