Az elmúlt két héten szépen emelkedtek a régió tőzsdeindexei, ahogy a háború lezárásának lehetősége egyre közelebb került. Sajtóhírek szerint a héten zajló müncheni biztonságpolitikai konferencián mutathatják be Donald Trump és kormányzata tervét az orosz–ukrán háború lezárására. Mind a cseh és az osztrák, mind a magyar piac nagyot erősödött, különösen a pénzügyi szektor – köztük az OTP – részvényei teljesítettek jól.
Az olcsó közép-európai részvények kiváló lehetőséget nyújtanak a long pozíciók felépítésére, ráadásul a drága amerikai részvénypiachoz képest nagyobb növekedési lehetőségeket az európai kamatok csökkenése is támogatja.
A forintot is venni kezdték, ami több mint 10 forintos emelkedést mutatott be a korábbi gyenge szintjéhez képest az euró-forint keresztben, ami a dollárral szemben is látványos volt.
Az OTP-részvény – áttörve a 24 ezres szintet – az elemzői konszenzus felső határát, a 27 ezres árfolyamot vette célba. Az emelkedés nagyon intenzív volt, és támogatta azt az OTP sajátrészvény-visszavásárlása is, ugyanakkor a regionális piacokon általában is népszerűek voltak a banki részvények.
Az emelkedés lehetősége a technikai mutatók szerint folytatódhat, azonban a részvény árfolyama már a konszenzusos célár fölé erősödött.
A Richter-részvények az elemzői céláraknál majdnem 17 százalékkal vannak alacsonyabban, technikai értelemben kifejezetten túladott a papír.
kiváló lehetőség a gyógyszeripari részvénybe történő befektetés a papír kockázatához képest.
Fontos a piac számára, hogy milyen szabályozás várható a Trump-kormányzattól az amerikai gyógyszerárakra vonatkozóan, amiről eddig az tudható, hogy 2027-től lesz hatályos. Az Egészségügyi Világszervezetből való kilépés mindenesetre egy elég határozott momentum volt az új amerikai kormányzattól, hogy komolyan gondolja az amerikai gyógyszerpiac árregulációját. A február végi jelentés mindenesetre fontos lesz a befektetők számára.
A Mol-részvények technikai képe nagyon erős mintát mutat. Ha képes lesz kitörni az árfolyam felfelé, akkor akár a 12-13 százalékkal magasabban lévő elemzői célárat is elérheti.
A két hét múlva esedékes jelentésre és az osztalék részleteire kíváncsian várnak a befektetők.
Az ötvennapos átlagárfolyam alulról közelíti a 200 napos átlagot, ami újabb megerősítése a kedvező technikai képnek. A nemzetközi olajárak esnek – mind a Brent, mind a WTI –, így rövid távon a Mol árfolyam-emelkedése ellentétesen mozog. Hosszabb távon nyilván ez a hatás nem biztos, hogy tartós marad.
A Magyar Telekom árfolyama nem tud korrigálni, olyan bizalom van a részvény iránt, bár a jelenlegi árfolyamot az elemzői konszenzus már nem támasztja alá. A Telekom cash flow alapú árazása azonban akár sokkal magasabb célárat is megengedne, furcsa, hogy az elemzők ennek ellenére nagyon visszafogottak.
Vajon az elemzőházak tévednek ekkorát, vagy a befektetők optimizmusa túlzó?
Mindenesetre az árfolyam kisebb megpihenéseken túl eddig nem nagyon akart még csak korrigálni sem. A február végi jelentés alátámaszthatja a befektetők véleményét, és várhatóan az elemzőházak is átgondolják a célárakat az elkövetkező jelentésnek és az annak alapján megfogalmazható várakozásoknak megfelelően.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.