Szembetűnő a Samsung alulteljesítése a fő rivális Apple idei produktumához képest. Míg a kaliforniai vállalat részvényei 33 százalékkal emelkedtek az idén, addig a dél-koreai óriás 14 százalékos esést hozott össze dolláralapon számítva.
A Samsungot is a mobiltelefonjairól ismerik elsősorban, de az Apple-nél kisebb mértékben van kitéve a szegmens ingadozásainak.
Az árbevétel 39 százalékát adják a mobileszközök és az azokhoz kapcsolódó kiegészítők, de a kijelzők és a félvezetők gyártása is jelentős hányadot képvisel a forgalomban. Földrajzi megoszlását tekintve az árbevétel közel harmadát Amerika adja, felét pedig az ázsiai országok.
A vállalaton belül a félvezető-ágazat szolgáltatta a legnagyobb növekedést az utóbbi években, és a profit egyre nagyobb hányadát is ez a szegmens realizálja. A félvezetőiparra jellemző konjunktúra hullámait sok vállalattal együtt a Samsung is jól lovagolta meg. Emellett az elemzői modellekben a jövőbeli kivetítések meghatározó elemei közé sorolják már a mesterséges intelligencia térnyerését, a szerverparkok kapacitásának növekedését és a mobiltelefonok tárhelyének bővülését, s a Samsung mindezekhez szállít részegységeket. Ez kétségkívül magával hozta, hogy a Samsung jóval nagyobb mértékben függ a NAND- és DRAM-csipek kereslet-kínálatától és áralakulásától, ami sérülékenyebbé teszi a cég jövedelemtermelő képességét.
A törzsrészvények a szöuli tőzsde mellett a londoni tőzsdén is megvásárolhatók dolláralapon, ami az időeltolódás miatt kényelmesebb lehet az európai befektetőknek.