A tavalyinál 4 százalékkal több tranzakcióval zárt a lakóingatlanpiac novemberben a Duna House becslése alapján. Az utolsó havi több mint 11 ezer adásvételnek köszönhetően éves szinten már meghaladta a 121 ezres határt, amellyel várhatóan éves szinten eléri az ingatlanközvetítő által már év elején becsült 130 ezres sávot a piac.
Fotó: Duna House
A decemberi, hagyományosan enyhébb piaci forgalmat, a 2021-től érvénybe lépő otthonteremtési támogatások miatti várakozás gyengítheti tovább, amely viszont a szokásosnál is erősebb januári keresletnövekedést eredményezhet a karácsony utáni időszakban.
A Duna House által, az aktuális hónapban becsült havi tranzakciómennyiségek.
A november végéig tartó időszak éves összehasonlítása alapján kitűnik, hogy a koronavírus idei hatásának ellenére, a tavalyi évvel megegyező hitelvolumen realizálódott idén. Tavaly január és november között az MNB adata szerint 833,80 milliárd forint hitelt nyújtottak a pénzintézetek a háztartásoknak, míg idén az MNB tényadatai és az Duna House Pénzügyek októberi-novemberi adatának becslése alapján ez 836,2 milliárd forint volt.