Maga a Deutsche Börse saját részvényeit 2001 februárjában vezette be a frankfurti kereskedésbe, és a papírok öt éve a DAX blue-chip indexkosárban is szerepelnek. A Deutsche Börse AG piaci kapitalizációja 15 milliárd euró körül van, ez ugyancsak a 3. legnagyobb a világon. A Xetra neve a bevezetés óta világszerte az elektronikus kereskedés egyik szinonimája is, és mára páneurópai – több ország tőzsdéje, illetve brókercége, köztük a Budapesti Értéktőzsde révén magyar brókercégek is – vezető kereskedési platformmá vált. A vezető német börze októberi forgalma 239 milliárd euró volt, duplája az egy évvel korábbi értéknek, a részvényforgalom 229,5 milliárdot tett ki, ebből a Xetra volumene 217 milliárd.
Amikor a Xetra 1997. november 28-án elindult, hét ország 221 tagja kapcsolódott hozzá. Az első nap 4934 tranzakciót hajtottak végre, ám azóta minden paraméterének értéke megsokszorozódott: mostanra 19 ország 4500 kereskedője használja a rendszert, a napi átlagos tranzakciószám 670 000, az átlagos forgalom pedig egymilliárd euró körül mozog. A Xetra a világ egyik legstabilabb tőzsdei kereskedési rendszere, rendelkezésre állási mutatója 99,998 százalékos, és a folyamatos korszerűsítéseknek köszönhetően Európa leggyorsabb és legmodernebb elektronikus kereskedési rendszere: a megbízások teljes körű végrehajtási ideje (a megbízás elhelyezése, végrehajtása és viszszaigazolása) 35 milliszekundum, a leggyorsabb mért végrehajtási idő 4 milliszekundum. A Xetrához kapcsolódó első külföldi tőzsde a Wiener Börse volt 1999-ben, legutóbb, november 1-jén a Szófiai Értéktőzsde csatlakozott. (A BÉT már 2003-ban kapcsolódott.) Kétségkívül kiemelkedő siker az is, hogy a világ egyik leggyakrabban emlegetett tőzsdéje, a Shanghai Stock Exchange, amikor 2004-ben bevezette az új, elektronikus kereskedést, a Xetrára alapozva tette azt. A Deutsche Börse nemcsak az impozáns kereskedési számokat nézve hatalmas piac, de az ott aktívan tevékenykedő alkalmazottak számát tekintve is: 2900 embernek biztosít munkát.
A Deutsche Börse kínálja a tőzsdére lépő társaságoknak a legalacsonyabb bevezetési és forgalomban tartási költséget a világ vezető börzéi körül. A hongkongi, a párizsi, a londoni és New York-i tőzsdéken 1999–2007. március között végrehajtott 2200 IPO (tőzsdei bevezetéssel egybekötött elsődleges részvénykibocsátás) adatai alapján készült tanulmány szerint egy frankfurti IPO költségei a kibocsátási értékének legfeljebb a 8,3 százalékát teszik ki, míg ez a NASDAQ-on 9,5, Londonban 12,6 és Hongkongban 14,6 százalék. A Deutsche Börse vezet a zero trade mutatóban (ZTR) is, amely egy adott részvény esetében azt vizsgálja, milyen arányban viszonyulnak egymáshoz a forgalom nélküli és a kereskedéssel letöltött napok, így értelemszerűen az alacsony ZTR erős kereskedési aktivitást jelent. E mutató alapján nemzetközi összehasonlításban a legnagyobb likviditást a Deutsche Börse biztosítja.
A Deutsche Börse által számított több mint egy tucat index közül a DAX történelmi rekordértékét az idén nyáron érte el, 8105,69 ponton. A tőzsde legújabb indexe a DAXglobal Nuclear Energy Index, a nukleáris energia szektorával és az uránium piacával kapcsolatos mutató.
A Deutsche Börse által számított több mint egy tucat index közül a DAX történelmi rekordértékét az idén nyáron érte el, 8105,69 ponton. A tőzsde legújabb indexe a DAXglobal Nuclear Energy Index, a nukleáris energia szektorával és az uránium piacával kapcsolatos mutató. Németország tőzsdéi A Deutsche Börse tulajdonában lévő Frankfurter Wertpapierbörse bonyolítja le a németországi tőzsdei forgalom 85 százalékát, így a másik hét börze már csak a frankfurtiak árnyékában, a különlegességeivel tűnhet ki.
A Börse Stuttgart a második legnagyobb tőzsde; a 2003-ban alakult Berliner Börse a legfiatalabb, és itt lehet kereskedni a legtöbb külföldi, egzotikus kelet-európai vagy ázsiai értékpapírral, valamint néhány hete a német focicsapatok „igazolásaival”, de ez – valljuk be – majdnem olyan, mint egy totó.
A legrégebbi az 1558-ban alapított Hamburger Börse, amelynek árupiaca is van, például itt működik az egyetlen német kávétőzsde.
Az egyik legkevésbé ismert a Börse München. Értékpapírtőzsdét találunk még Hannoverben, Brémában és Düsseldorfban. Európa egyik legnagyobb energiatőzsdéje, az EEX Lipcsében van.-->