Közzétette osztalékfizetési javaslatát a Magyar Telekom, azzal párhuzamosan, hogy megjelent a 2020-as évi beszámoló. A döntés részben meglepetés: a tavalyi nyereség terhére részvényenként 15 forint a fizetendő osztalék. Ez továbbá kiegészül 10,2 milliárd forint keretösszegű részvény-visszavásárlással, amelynek egy részvényre vetített értéke 10 forintnak felel meg.
Fotó: Kalaene/dpa-Zentralbild/ZB
A gyorsjelentés szerint a Magyar Telekom bevételei a kedvező tendenciáknak köszönhetően tavaly egy százalékkal, 673,0 milliárd forintra nőttek 2019. évhez képest. A szabad cash-flow spektrum licensz nélkül 69,5 milliárd forintot ért el a 2020-as évben, ami 4,5 milliárd forintos emelkedést mutat az előző évhez képest. Bár a beruházások mértéke nőtt, a működő tőke kedvező alakulása, az emelkedő nyereségesség és az alacsonyabb pénzügyi tételekhez kapcsolódó kifizetések az éves szabad cash flow növekedéséhez vezetett. A szabad cash flow a spektrum licensz díjakkal együtt 15,3 milliárd forint volt 2020 teljes évben, mely tartalmazza a 2020 második negyedévében kifizetett 5G spektrum licensz díját. A nettó adósság 417,4 milliárd forintot tett ki 2020. december 31-én, ami 38,8 százalékos nettó adósság – teljes tőke aránynak felel meg.
“Különösen büszke vagyok arra, hogy a COVID-19 járvány kihívásai mellett, a kollégák teljesítményének és hozzájárulásának köszönhetően, a 2020-ra kitűzött céljainkat is meghaladó eredményeket tudtunk elérni. A negyedik negyedévben erős eredményeket értünk el, a jelentős, 5 milliárd forinttal javuló EBITDA AL, így 56,6 milliárd forintra növekedett.” – közölte Rékasi Tibor, a Magyar Telekom vezérigazgatója a gyorsjelentéshez fűzött kommentárjában. Hozzátette: a negyedik negyedévi jó teljesítmény hozzájárult a legfontosabb éves KPI-k, azaz a bevétel, EBITDA AL és szabad cash flow teljesítéséhez.
Kitért arra is, hogy tavaly a vállalat történetében az az év volt, amelynek során jelentős beruházásokat hajtottak végre a vezetékes és mobilhálózataink fejlesztése terén. Az optikai hálózat bővítése felgyorsult, a fejlesztések mértéke összességében felülmúlta a korábbi évek szintjét. Az idei évre vonatkozóan biztosnak nevezte, hogy a cég továbbra is növekedési pályán marad.