A tranzakció során 2,6 milliárd dollárt vonhat be a Prada tőkeként, ám nem is feltétlenül az 1 milliárd dolláros hitelének visszafizetése az elsődleges oka a tőzsdére lépésnek, hanem sokkal inkább az, hogy az ázsiai piacon várható keresletbővülést tőzsdei jelenléttel párosítsák és így sokszorozzák meg az eladási mutatóikat.
A mostani körben a Prada 20 százalékát dobják piacra, az eddig megjelent hírek szerint új részvények kibocsátására nem, csak meglévő részvényesek (Intesa Sanpaolo, Bertelli-Prada család) kiszállására kerül sor. A Prada jelenleg egy zártkörű befektetési alap (CVC) és egy bankház, az RBS (Royal Bank of Scotland) tulajdonában áll, akik legalább részben ki akarnak szállni a luxuscikkeket előállító birodalomból.
Ez már önmagában is aggasztó lehet, ám ami igazán kétkedésre adhat okot, az a Prada árazása. Az idei évet tekintve ugyanis a Prada részvényei 27-es előretekintő P/E-rátával forognának, ha a részvényeket 48 HKD árfolyamon értékesítenék.
A szektortársak közül a parketten már jelenlévő LVMH és a szintén tőzsdére készülő Burberry is 20-as ráta körül forog, olcsónak tehát egyáltalán nem nevezhető a milánói központú cég (lehet, hogy pont ezért nem erőltették az európai tőzsdei bevezetést).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.