BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A bankok kapták a legtöbb támogatást a görög mentőcsomagból

A Süddeutsche Zeitung hétfői számában közölt jelentés szerint a Görögországnak átutalt segélyek több mint háromnegyede bankoknak és befektetőknek jutott.

Az Athénnek eddig átutalt 207 milliárd eurónyi hitelből csaknem 160 milliárd euró landolt a bankoknál és a befektetőknél. "A politikai elit célja nem a görög lakosság, hanem a pénzügyi szektor megmentése" - hangoztatta Lisa Mittendrein, az Attac Österreich szervezet illetékese.

Az SzZ jelentése szerint az athéni kormány csupán a görög bankok feltőkésítésére 58 milliárd eurót adott ki. 55 milliárd euró jutott a lejárt államkötvények visszafizetésére és 11 milliárd euró a régi adósságok törlesztésére. "Azt a széles körökben elterjedt, és az európai politikusok által nyilvánosan hangoztatott álláspontot, hogy a mentőcsomagból származó pénz a görög emberek javát szolgálta, ezzel megcáfolták" - hangoztatta Mittendrein. Sokkal inkább az egyszerű polgárok fizették meg a számlát "a brutális megszorítási politika miatt, aminek az ismert katasztrofális következményei vannak." A német kormány visszautasította a szemrehányásokat. A görög emberek profitáltak abból, hogy az athéni kormány időben reformokat teremtett és megvédte a bankokat az összeomlástól - idézte a Süóddeutsche Zeitung a német pénzügyminisztériumot.  

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.