BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hamarosan megkapják az elmaradt nyugdíjakat a művészek

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Jövő héten megkapják a februárban elmaradt nyugdíjukat és a márciusi összeget is azok az idős művészek, akik a Magyar Alkotóművészeti Közalapítványon keresztül részesülnek nyugellátásban - értesült az InfoRádió.

Aláírták az Oktatási és Kulturális Minisztériumban a kifizetéseket szabályozó gazdálkodási szabályzatot, a tárca így megköthette végre a támogatási szerződést a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvánnyal - mondta az InfoRádiónak a szervezet kuratóriumának elnöke.

Sári Csaba közölte: ígéretet kaptak a minisztériumtól arra, hogy még a jövő hét közepén megérkezik hozzájuk az az összeg - 106 millió forint -, amelyből 2050 idős művész nyugdíját kellett volna kifizetniük. A jogosultak így várhatóan a jövő hét végéig megkapják a februári és a márciusi járandóságukat is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.