BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Versenyre hívják az ifjú feltalálókat és tudósjelölteket

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Pályázat. Ismét lehet jelentkezni a Magyar Innovációs Szövetség ifjúsági tudományos és tehetségkutató versenyére, egyénileg vagy kétfős csapatban. Mint Pakucs János, a szövetség tiszteletbeli elnöke elmondta, ezúttal 22. alkalommal rendezik meg a vetélkedőt az ifjú feltalálóknak és tudósjelölteknek. A verseny számos előnnyel jár: a legjobbak ösztöndíjat és felsőoktatási intézménybe való jelentkezésük esetén plusz 20 pontot kapnak, s részt vehetnek a legrangosabb nemzetközi megmérettetéseken (EU Fiatal Tudósok versenye, fiatal tehetségek olimpiája stb.), sőt az egyikük a Nobel-díj átadási ünnepségen is ott lehet.
Magyarország húsz éve csatlakozott az európai fiatal tudósok versenyéhez. Azóta a magyarok három első, két második és három harmadik helyet szereztek meg a nemzetközi vetélkedőkön. Ezzel a teljesítménnyel a harmadik helyen állunk a 37 országból álló európai mezőnyben. A tapasztalatok azt mutatják, hogy az oktatási intézmények egyharmadából neveznek be rendszeresen versenyzőket a hazai vetélkedőre és jelentkező fiatalok 60 százaléka maga találja meg azt a témát, amivel indul a versenyen.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.