BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kkv-k is labdába rúghatnak az innovációs kiírásoknál

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nem szabad megijedni az innovációs kiírásoktól – javasolta az EU-forrásra pályázó vállalkozásoknak Madarász András, a GoodWill Consulting Pályázati Tanácsadó Kft. értékesítési igazgatója a Világgazdaság konferenciáján.

A 2014-2020-as időszakban a kapacitásbővítési fejlesztések mellett nagy hangsúlyt kapnak az innovációs kiírások is. Ezzel kapcsolatban Madarász András elmondta: a magyar kkv-knak nem biztos, hogy pontos fogalmuk van arról, hogy mi is pontosan az innováció.

„Sok cég eltántorodik, ha meghallja ezt a szót, de én bátorítanám a vállalkozásokat, hogy az innovációs kiírásokat is vizsgálják meg, mert itt is lesz lehetőség számukra pályázni” - mondta.

Kiemelte: a fejlesztési ciklus elején tényleg a megfelelően kidolgozott projekteket fogja támogatni a hazai intézményrendszer, ezért olyanokat kell összeállítani, amelyek megfelelnek a hosszabb távú fenntarthatóság követelményének. Felhívta arra is a figyelmet, hogy a pályázati forrás elnyerése után is számos feladat hárul a pályázókra, amivel érdemes előzetesen számolniuk. Szerinte a pályázati tanácsadók szerepe abban lehet döntő, hogy megfelelően összeállítsák a cégek projektjeit.

Úgy látja, kérdéses, valóban le lehet-e hívni mintegy 500 milliárd forintot a cégek kapacitásbővítésére, ha a kormányzat ennyire leszűkíti a potenciális pályázói kört. Úgy véli, hogy e tekintetben akár változhat is a rendszer.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.