A statisztikai hivatal szerint az utolsó tavalyi negyedévben éves szinten 1,2 százalékkal nőtt a GDP. Az előző negyedévhez viszonyítva a negyedik negyedévben viszont 1,8 százalékos volt a növekedés.
A korábbi becslések szerint a tavalyi negyedik negyedévben az éves szintű növekedés 1,3 százalékos, a negyedévi pedig 1,9 százalékos lett volna. Az elemzők már akkor jelezték, hogy a valós adatok valamivel alacsonyabbak lesznek.
A CSÚ elemzésében rámutat: a tavalyi eredményeket alapvetően befolyásolta az alacsonyabb beruházási kedv. A beruházások csak az utolsó negyedévben emelkedtek.
A lakossági kereslet is alacsony volt, az első félévben stagnált, s csak az év második felében kezdett megélénkülni. A lakosság többet költött az energiára, a közlekedésre, a ruházatra, a telekommunikációra és a biztosításokra. Ugyanakkor visszaestek az élelmiszerekre és a szabadidőre kiadott pénzek
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.