BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Véget ért a spanyol recesszió

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nőtt a spanyol gazdaság a harmadik negyedévben, ezzel hivatalosan is véget ért a két éve tartó spanyol recesszió.

A spanyol nemzeti statisztikai hivatal csütörtökön közölt végleges adatai szerint a spanyol hazai össztermék (GDP) 0,1 százalékkal növekedett a harmadik negyedévben az előző negyedévhez képest, de 1,1 százalékkal elmaradt az múlt év azonos időszakáétól.

A második negyedévben 0,1 százalékkal zsugorodott a negyedéves és 1,6 százalékkal gyengült éves összevetésben a spanyol gazdaság.

A spanyol GDP először nőtt 2011 eleje óta, így a statisztikai hivatal jelentése megerősíti a spanyol jegybank korábbi számításait. A statisztikai hivatal szerint a harmadik negyedéves növekedést az export és a turizmus hajtotta.
 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.