BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

HRW: függesszék fel Magyarország uniós szavazati jogát

A 2010 óta bevezetett változások gyengítik a hatalom jogi kontrollját, gátolják a sajtószabadságot, és aláássák az emberi jogok védelmét - írja jelentésében a Human Rights Watch.

jelentés azt is felveti, hogy szankciókkal kellene sújtani Magyarországot, mert sorozatosan nem felel meg az EU intézményei által megfogalmazott ajánlásainak. A szervezet azt is felveti, hogy szankcióként fel kellene függeszteni Magyarország szavazati jogát.

A jelentés szerint az alkotmányozásban figyelmen kívül hagyták az EU és az Európa Tanács kritikáit, a változások pedig nem felelnek meg Magyarország uniós tagságból fakadó kötelezettségeinek.

Mint fogalmaznak, a magyar kormány minden kritikát úgy állít be, hogy az politikai elfogultságból született, vagy ténybeli tévedéseken alapul. Pedig "amikor már a barátaid is aggódnak miattad, ideje abbahagyni a tagadást, és meghallgatni őket".

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.