BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Die Presse: Az IMF térítheti észre Orbánt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
"Magyarország ellenzéke belpolitikailag marginalizálódott és csak keveset tud elérni. Az egyetlen reményük az, hogy a Nemzetközi Valutaalap kényszeríti térdre Orbán miniszterelnököt" - írja a befolyásos bécsi Die Presse a Budapesten hétfőn lezajlott tiltakozó tömegfelvonulásról szóló szerdai elemzésében.

A lap vezércikkében kiemeli, hogy az új magyar alkotmány heves bírálatot váltottak ki külföldön a magyar kormánnyal szemben. Ám ez Orbánnál süket fülekre talált. "José Manuel Barrosónak, az Európai Bizottság elnökének figyelmeztető levelei a jegybanktörény ügyében? Dehogy. És Hillary Clinton amerikai külügyminiszter levele, amelyben aggodalmát fejezte ki a demokráciapolitikai megkérdőjelezhető kérdéseket illetően? Ugyan, kérem. És Magyarország hitelképességének "bóvlivá" történt leminősítése két intézet részéről? Esztelenség" – jellemzi a lap a magyar kormány hozzáállását, megjegyezve: a kabinet nem hagyja magát eltéríteni a céljaitól. Legalábbis egyelőre.

A Die Presse rámutat: a magyar kormány ellenfelei, akik a 2010-ben tartott parlamenti választások óta széttöredeztek és egymással marakodnak, most a Nemzetközi Valutaalapban látják az egyetlen olyan fórumot, amely Orbánt még észhez téríthetné. A múlt év végén ugyanis a kormány fogcsikorgatva ugyan, de bejelentette, hogy tárgyalásokat folytat az IMF-fel egy hitelegyezmény megkötéséről. Magyarország, mint 2008-ban, pénzügyi vészhelyzetbe került. Magyarország részben a rossz hitelminősítések miatt képtelen a piacról finanszírozni a 2012-ben esedékes, 5-10 milliárd eurós igényt, ezért sürgős szükség van az EU-IMF segítségre. Orbán bár hajthatatlannak tűnik, bejelentette, hogy a jövő héten megkezdik az informális tárgyalásokat az IMF-fel.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.