BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kétharmad betegen is elmegy dolgozni, mert fél az elbocsátástól

Betegállományban lévő osztrák munkavállalónak a felmondás tisztára jogilag nézve törvényes. És gazdaságilag nehéz időkben ez gyakrabban fordul elő. A Stájerországi Munkáskamara évente 400 ilyen esettel foglalkozik.

Az ORF osztrák tévé stájerországi részlege idézte a tartományi Munkáskamara jelentését, amely szerint a munkavállalók kétharmada betegen megy dolgozni attól való félelmében, hogy elbocsátják. És ez a félelem nem alaptalan. Mert nem csak tartós betegállományban lévőknek mondanak fel, hanem azoknak is, akik rövid ideig betegek.

Közben Ausztriában márciusban a munkanélküliség 10,3 százalékkal növekedett a tavalyi azonos hónapban mért adathoz képest. Ennek oka Rudolf Hundstorfer szociális ügyi miniszter szerint a szokatlanul hosszú tél és az emiatt szünetelő munka az épitkezéseken. Az EU számiíási módszere szerint ez 4,8 százalékos rátának felel meg, osztrák módszer szerint azonban a munkanélküliségi ráta 7,7 százalékos. E gyenge értékek ellenére a szociális ügyi minisztérium szerint Ausztria 23 hónap óta a legalacsonyabb munkanélküliséget mutatja fel az Európai Unióban. Hundstorfer szerint a jelenlegi munkanélküliek több mint 20 százalékának, 60 ezer főnek, állásra van igérete, és a következő napokban, hetekben munkába áll.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.