BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Már elindult a szavazás: ki tett többet a magyar kultúráért?

Idén is díjjal tüntetik ki azokat a médiumokat és médiaszemélyiségeket, akik a kultúra közvetítéséért a legtöbbet és a legmagasabb színvonalon tesznek. A Sziget szervezőiroda kezei között születő soproni VOLT fesztiválról elnevezett VOLTfolió Kulturális Médiadíjat 2001-ben alapították a fesztivál főszervezői, Fülöp Zoltán és Lobenwein Norbert.

A díjátadó gálát 3 éven át előbb Sopronban, majd két alkalommal Budapesten rendezték meg. Néhány év szünet után, 2011. július 1-jén, a VOLT Fesztivál keretében a Soproni Petőfi Színházban újra átadásra kerül a VOLTfolió Kulturális Médiadíj. A VOLTfolió szakmai partnere az MTI és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, társszervezője pedig a ProArt – Szövetség a szerzői jogokért, amely a “Vetted? KÖSZ!” című kampánnyal kapcsolódik az eseményhez.

A 2011-es VOLTfolió díjat EfZámbó István, a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze tervezte. A VOLTfolió gálát július 3-án a Magyar Televízió felvételről közvetíti.

A nyolc médiaketagória mellett különdíjak is szerepelnek az idei nomináltakat felvonultató listán. Szavazni lehet a legjobb budapesti és vidéki klubokra – amelyek ugyan nem tekinthetők médiumoknak, a kultúraközvetítés terén betöltött szerepük azonban rendkívül jelentős. Ugyancsak különdíjat kap – a szakma szavazatai alapján – egy rádiós zenei szerkesztő, valamint a kuratórium tagjainak döntése szerint életműdíjat ad át az MTI.

A VOLTfolió Kulturális Médiadíj két részből áll: szakmai- és közönségszavazásból. A VOLTfolió alapítói szakmai kuratóriumot hívtak életre, amely tagjaiként elismert személyiségeket: elsősorban zenészeket, producereket, kulturális menedzsereket, rendezvényszervezőket és médiaszakembereket kértek fel. A kuratórium feladata volt kiválasztani azt az 500 hazai “szakmabelit”, akiket a szakmai szavazásra kértek fel.

A szakmai szavazás május közepén lezárult. Azok a jelöltek, akik és amelyek a  kategóriájukban a legtöbb jelölést elérték (kategóriánként 5-6 jelölt), részt vesznek a közönségszavazáson. A közönségszavazás június 20-ig tart a voltfolio.hu oldalon.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.