BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Bitcoin csak a kezdet, itt a Dogecoin - egyre több a virtuális pénz

A drogkereskedők jóvoltából egyelőre a Bitcoin a legismertebb virtuális pénz, ugyanakkor a piacon napról napra egyre több furcsa fizetőeszköz jelenik meg. Az ismert mém-kutyáról elnevezett Dogecoin például nem csak vicc, bizonyos helyeken valóban lehet fizetni vele.

Shiva Keshavan indiai szánkós szeretett volna elindulni a téli olimpián, de ehhez össze kellett gyűjtenie az utazáshoz szükséges ötezer dollárt. A sportoló szerencséjére a Reddit felhasználói aktivizálták magukat és Dogecoin formájában összegyűjtötték a szükséges összeget.

Hasonló szerencsével járt a jamaikai bobcsapat, nekik egy nap alatt 30 ezer dollárnyi Dogecoint ajándékoztak a Redditesek. A nyelvtant nem ismerő mém kutyáról elnevezett virtuális pénzt mindössze hét hete hozták létre, de máris a második leggyorsabban növekvő közösség a Reddit adatai szerint, megelőzve ezzel a kábítószer ügyletek kapcsán elhíresült Bitcoint is.

Az Aljazeera beszámolója szerint a Dogecoin hívei hangsúlyozzák, hogy ez a fizetőeszköz végre barátságos színben tünteti fel a virtuális pénzek világát, a piac pedig jól profitálhat ebből az imázsból. A Bitcoinhoz hasonlóan ez is egy digitális kódon alapul, amelyet a leendő tulajdonosoknak meg kell fejteniük. A készítők mindig korlátozott számú virtuális érmét dobnak piacra, hogy ezzel biztosítsák annak értékét. Aki ilyen pénzt szeretne gyűjteni, annak meg kell dolgoznia érte a számítógépével. Szakértők szerint a digitális pénzek „kibányászásához” szükséges szoftverháttér akár több ezer dollárba is belekerülhet, miközben a fizetőeszközök értéke csakis a közösség bizalmától függ.

Jelenleg legalább 83 virtuális pénzeszköz szerezhető meg a piacon és valószínűleg még több százat használnak privát körök. Ironikus módon ezek a pénznek nem nevezhető, de értékkel bíró eszközök sokszor többet érnek, mint egyes országok hivatalos fizetőeszközei. A Dogecoin például erősebb, mint 26 ország devizája, igaz, ezek között főleg olyan államok találhatóak, mint Zimbabwe.

A közgazdászok egy része úgy látja, a felhasználók gazdasági buborékot fújnak a bitcoinhoz hasonló eszközök vásárlásával, ez viszont nem tartja vissza a felhasználókat, főleg, hogy megnyíltak az első Bitcoin automaták Torontóban, Vancouverben, NewYorkban és Sidneyben.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.