Mozilla Firefox alatt kezdőlapnak
×Mozilla Firefox böngésző alatt, úgy tudja a VG.hu-t kezdőlapnak állítani, hogy az egér bal gombját nyomva tartva a címsor mellett levő VG ikont ráhúzza a kis házikó ikonnal jelölt kezdőlap gombra.
Belépés
×PÉNZÜGY / BEFEKTETÉS
Népszerűtlen az állampapíralap
Mik ezek?
× A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.
"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)
"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.
Mivel a bankbetétek teljesítménye bőven lekörözi a biztonságosnak mondott állampapírokét, nem csoda, hogy az egyre volatilisebb és kockázatosabb befektetésnek tűnő hosszú kötvényalapokból az év eleje óta már 43,2 milliárd forintot vettek ki, ebből a harmadik negyed eddig eltelt részére 11,24 milliárd jutott. A rövid kötvényalapok még többet – az év elejétől 66,2 milliárd, július 1-je óta 13,9 milliárd forintot – veszítettek a hűtlen befektetők miatt.
A hosszú kötvényalapok teljesítménye a harmadik negyedévben a csökkenő állampapírhozamok miatt már szépen emelkedett ugyan (a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének adatai szerint az elmúlt három hónapban átlagosan 4,3 százalékos hozamot értek el), de éves szinten még mindig félszázalékos mínuszban állnak. A forintalapú konstrukciók közül egyébként az OTP Maxima három hónapos teljesítménye emelkedik ki 6 százalékot is meghaladó hozammal, de 5 százalék fölött hozott a konyhára a K&H Alapkezelő kötvényalapja, és a mostanában a CIB kötvényalapjába beolvadó IE Hunnia Államkötvényalap is.
A mostanában súlyosbodó tőkepiaci pánik a nemzetközi kötvényalapoknak is kedvez, a befektetők ugyanis, úgy tűnik, az egyre kiszámíthatatlanabb részvény- és árupiacok helyett mind szívesebben választják a biztonságos állampapírt. Emiatt a hét első napjain mind Európában, mind a tengerentúlon csökkentek a kötvényhozamok, ez alaposan feltornázhatja majd a kötvényalapok teljesítményét is. A Volksbank euróalapú kötvényalapja egyébként rövid távon nagyon jól áll: egyhavi hozama 4,54, a háromhavi csaknem 10 százalékos volt a héten.
A rövid kötvényalapok közül a fekete bárány még mindig az OTP Optima. Július 1-jétől több mint 11 milliárd forintot vontak ki belőle, vagyis azóta vagyona 11,2 százalékát veszítette el. Nem csoda: az alap éves hozama mindössze 3,4 százalékos lett, ez ugyan kategóriájában nem számít kiemelkedően rossznak, a befektetők – érthetően – kevesellhetik. A K&H Aranykosár és a Concorde rövid kötvényalapja azonban hiába ért el lényegesen magasabb – 5,6-5,7 százalékos – hozamot egyéves és rövidebb távon is, mint az Optima, szintén szenved a tőkekivonástól.
A még rövidebb futamidejű állampapírokba fektető pénzpiaci, illetve likviditási alapok helyzete sem szívderítőbb: a harmadik negyedévben eddig 4,6, illetve 5,7 milliárd forintos tőkevesztésen vannak túl. A két alacsony kockázatú alaptípus magasabb hozamot ért el ugyan, mint a kötvényalapok, ám teljesítményük még így sem körözte le az inflációt. VG
A cikk küldése e-mailben
×AZ AUTÓ-MOTOR AJÁNLJA
HOZZÁSZÓLÁSOK
Tisztelt Látogatónk!
Ha hozzá kíván szólni cikkeinkhez és még nem regisztrálta magát, ide kattintva megteheti.
Adatai megadása után a belépéshez szükséges jelszavát emailben küldjük el Önnek.
HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ
- Szöveg mérete
- Cikk továbbküldése
- Cikk nyomtatása
- Ossza meg!

TÁBLÁZATOK
KONFERENCIÁK
A ROVAT TOVÁBBI HÍREI
MEGYEI HÍREK
Partnerek
- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
- Demján nem rokonszenvezik a kormány szándékával IMF-ügyben
- Ilyen feltételekhez kötik a magas betéti kamatokat a bankok
- Nincs ami megfogja zuhanását: IMF-védőháló nélkül hanyatlik a forint
- A Die Presse Orbán múltidézéséről és a Hitler-barát Horthyról ír
- Görögország kiválására készülnek az euróövezetben
- Még egyet ütöttek a forinton
- Rogán: A mértékletesség elvének érvényesülnie kell
- Németországban növekednek a magyar építőcégek
- Gyors válaszlépés jön a "kétforintos adóra" a mobilcégektől
- Öt ügyvéd közül három nem adott számlát az adóellenőröknek
- Selmeczi: Ha az egyik cég rámhárítja az adót, odébb állok - videó
- Gyors válaszlépés jön a "kétforintos adóra" a mobilcégektől
- Nincs ami megfogja zuhanását: IMF-védőháló nélkül hanyatlik a forint
- Már hivatalos: "Megkezdődött a görög végjáték"
- Varga: Az a megszorítás, ha fűnyíróelvszerűen vesz el pénzt a kormány
BUX (zárva)
2012. május 23. 17:0615 perccel késleltetett adatok!



Árnyomás az árampiacon
Drámai zuhanásban a lakáspiac
Csányi birodalma: Kiútkeresés a válságból
Rekordalacsony ráta
Hungarikumok: világhír, de csak itthon
Spórolnak a Volánok
Megszorítások mindenhol
Árrobbanás előtt a hazai földpiac
Nyomul a PC-ipar
Erősödő keleti verseny
Ingatlanadó: újabb kudarc