BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nem írt „halállistát” az IMF

A jelek szerint egyszerre több fronton küzd a magyar kormány az IMF–EU-hitel ügyében: egyrészt alternatív javaslatcsomagot állít össze a trojka számára, másrészt kommunikációs manőverekkel próbálja bebiztosítani magát a közvélemény előtt. „2008-ban egy rossz IMF-megállapodás született, a mostani kormány politikája viszont nem a megszorításokon alapul, így más alapon kell megállapodni” – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a hétvégi kötcsei találkozón. Az alternatív tárgyalási pozíció kidolgozása bő egy hétig tarthat. Időközben a nemzetközi szervezetek cáfolták annak a „halállistának” a valódiságát, miszerint a többi között nyugdíjcsökkentés és ingatlanadó az IMF-hitel feltétele.

Az EU túl optimistának találja a kormány számításait: Brüsszel szerint elkerülhetetlen a recesszió. Az idei hiány 0,25 százalékponttal lehet a tervezett felett, a 2013-as de­ficit pedig 4 százalék fölé kúszhat szemben a kormány 2,2 százalékos vállalásával –áll az Index birtokába jutott dokumentumban.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.