BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Most érdemes eurót vásárolni

A szakemberek szerint érdemes a 290 forint körüli euróból bespájzolni a nyaralásra, kicsi ugyanis az esélye annak, hogy a nyáron ennél jóval erősebb lesz a forint. A magyar valuta a görög választási eredmény miatt izmosodott tegnap egy hónapos csúcsra, a szakértők szerint viszont a jó hangulat törékeny. Ha a görögök mégsem tudnak kormányt alakítani, vagy ha a spanyol bankaudit eredményei csütörtökön rosszak lesznek, a forint ismét lejtőre kerülhet.

A spanyolországi történések a nemzetközi szakértők szerint is nagyobb hatással vannak most a piacokra, mint a görök események. A forint árfolyamára a hazai fejlemények is hatással vannak. Erősítheti az árfolyamot, ha a jegybanktörvényt sikerül a nemzetközi szervezetek elvárásainak megfelelően módosítani, és ezután elkezdődnek az IMF-tárgyalások.

9. oldal

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.