Őrizetbe vették az Amerikában körözött svájci bankárt
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz olasz hatóságok őrizetbe vettek egy svájci bankárt, akit az Egyesült Államok keres. Az UBS nagybank korábbi topmenedzserét Bolognában vették őrizetbe nemzetközi elfogatóparancs alapján - közölte az olasz rendőrség illetékes.
Az őrizetbe vétel egy szállodában történt, ahol az UBS globális vagyonigazgatásban illetékes 54 éves volt főnöke a helyes nevét megadva vett ki egy szobát. Egy amerikai bíróságon már 2008-ban per indult ellene. Ugyanis amerikai segítőkkel együttműködve összesen 20 milliárd dollárt rejtettek el az adóhatóság elől. A bankár, aki svájci állampolgár, nem adott magyarázatot, miért tartózkodik Olaszországban - tette hozzá az olasz rendőrség szóvivője.


