BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bízik a régióban az UniCredit

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A következő években – ha a megfelelő feltételek adottak – a közép- és kelet-európai régió gazdasági növekedése meghaladja majd a főbb nyugat-európai országokét. Ezt az újraéledő növekedést nagy valószínűséggel inkább a beruházások, semmint a fogyasztás hajtja majd – állapítja meg az UniCredit CEE Strategic Analysis című elemzése.

Az elemzés szerint a várhatóan erősödő kereslet hatására a gazdasági növekedéssel párhuzamosan a hitelezés is gyorsul. „2013 első három hónapjában a kereslet dinamikájára adott válaszként a legtöbb szegmensben tovább javult a hitelezési hajlandóság és a hitelfeltételek” – állapította meg Aurelio Maccario, az UniCredit Group Strategic Planning vezetője.

A vállalati hitelezés várhatóan gyorsabb ütemben növekszik majd, mint a fogyasztási hitelek, a kumulált átlagnövekedés Délkelet-Európában 2013 és 2015 között a 7,1 százalékot, 2016 és 2020 között pedig a 9,6 százalékot is elérheti.

Ezzel szemben a fogyasztási és lakáscélú hitelek a várakozások szerint hosszabb távon nyernek lendületet mind Közép-, mind Délkelet-Európában. Törökországban és Oroszországban viszont a lakossági hitelezés növekedése összességében meghaladja majd a vállalatiét.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.