Versenyhátrányt okozhat a hiányos bioüzemanyag törvény
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA készülő törvény megfelelő keretszabályozást biztosít, azonban a bioüzemanyag forgalmazást érintő több részlet szabályozását későbbiek során a kormány, illetve az egyes szakminiszterek állapíthatják meg rendeleteikben.
További problémát jelent, hogy a törvény kereskedelmi és adminisztratív szabályai esetenként ellentmondásosak és indokolatlanok, ami csökkenti a szabályozás átláthatóságát.
Mivel ezek a rendeletek még szövegtervezetként sem állnak rendelkezésre, a szövetség attól tart, hogy versenyhátrányba kerülhetnek a magyar biomassza-forgalmazók minden szinten. Érdemes lenne kihasználni Magyarország jó adottságait, melyek akár kiugrási lehetőséget is biztosíthatnának a magyar gazdaság számára.
Azonban a késedelmes szabályozás következtében a hasonlóan jó adottságokkal rendelkező Románia és Ukrajna könnyen megelőzheti Magyarországot, figyelmeztet a szövetség.


