BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Gyermekmunkával készülnek Samsung telefonok

A Samsung Electronics-nak beszállító kínai cég szörnyű körülmények között dolgoztatja munkásait, köztük tizenhat év alatti gyerekeket - jelentette a China Labor Watch nevű szervezet.

A Kínában működő HEG Electronics cég Samsung termékek összeszerelésével foglalkozik. A China Labor Watch nevű szervezet jelentése szerint hét, tizenhat éven aluli gyermeket is foglalkoztat a cég, és olyan körülmények között dolgoztatja munkásait, amik egyértelműen sértik a kínai munkaügyi törvényeket. Az ügyet a cégbe beépült New York-i székhelyű China Labor Watch egyik nyomozója hozta nyilvánosságra. - írja a Bloomberg.

A Samsung közleménye szerint két alkalommal is ellenőrzéseket tartottak az adott cégnél, de mindent rendben találtak. A bejelentésre újabb vizsgálatot rendeltek el. A HEG Electronics telefonokat és DVD lejátszókat készít az óriáscégnek. A China Labor Watch jelentése alapján a vállalatnál alapvető elvárás a nyolc órás munkaidő feletti, három-öt órás túlóra. A tizenegy órás éjszakai műszakban dolgozók számára összesen csak negyven perc szünet engedélyeztek. Ezek a körülmények vonatkoztak a gyerekekre is, akik emellett csak 80 százalékát keresték a felnőtt bérnek a cégnél, ahol a gyermekmunka egyébként bevett dolog - idézi a jelentést a Bloomberg.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.