BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Adidas, Puma, Nike-botrány - Verik a gyári dolgozókat

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A The Observer tudósítása szerint a három sportszergyártó bangladesi üzemeiben gyakran fizikailag bántalmazzák a dolgozókat.

A lap a War on Want civilszervezettel közösen végzett vizsgálatot a sportszergyártók bangladesi üzemeiben. Az eredmények szerint mindhárom cégnél a minimálbérnél alacsonyabb kifizetés ellenében kellett túlórázniuk az alkalmazottaknak. A Puma egyik gyárában a megkérdezett dolgozók kétharmadát bántalmazták fizikailag, míg az Adidas üzemében arra kényszerítették a női dolgozókat, hogy vegyék le a mellüket fedő sálat, a dupattát.

Az eset különösen kínos azért, mert az Adidas a brit olimpiai csapat hivatalos mezszállítója, míg a Nike többek között a német és az orosz válogatottaknak szállít mezeket. A Puma szintén több nemzeti csapat mellett Usain Bolt sprinter főtámogatója.

A Nike az AFP kérdésére elmondta: kivizsgálja az állításokat és nagyon komolyan veszi a szerződéses gyártóinál tapasztalható körülményeket. Az Adidas elismerte, hogy tavaly feltárt néhány kritikus pontot a bangladesi munkaidők kapcsán, de hozzátette, hogy az üzemeket rendszeresen ellenőrzik. A német sportszergyártó állítja: az alulfizetések kérdését már megoldották. A Puma szóvivői szintén megerősítették az illegális túlmunka tényét, hozzátéve, hogy az érintett gyár ígéretet tette a probléma orvosolására.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.