Mozilla Firefox alatt kezdőlapnak
×Mozilla Firefox böngésző alatt, úgy tudja a VG.hu-t kezdőlapnak állítani, hogy az egér bal gombját nyomva tartva a címsor mellett levő VG ikont ráhúzza a kis házikó ikonnal jelölt kezdőlap gombra.
Belépés
×VÁLLALATOK / REKLÁM ÉS MÉDIA
ORTT VS. Sláger Rádió - Nem bontja fel a bíróság a NeoFM szerződését
Az ítélettel kapcsolatban Rosner Gábor, az FM1 Zrt. tulajdonosa, a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett econet.hu Nyrt. alelnöke kiemelte: a bíróság elutasította a Sláger Rádió keresetének java részét, így a többi között a pályázat alapján kötött műsorszolgáltatási szerződés érvénytelenségének, valamint az eredeti állapot helyreállításának kimondását is. Közölte, hogy a bíróság a felperes keresetének egyetlen pontban adott helyt: jogsértőnek találta a Fővárosi Bíróság a Sláger és a Danubius Rádió frekvenciájára kiírt ORTT-pályázatot.
A Sláger Rádió pervesztességét mutatja az a tény is, hogy hét millió forint perköltséget kell kifizetnie az alperesek (ORTT, FM1 Zrt.) és a perben beavatkozóként részt vevő Advenio Zrt. részére.
A nem jogerős ítélet a keresetnek annyiban adott helyt, hogy megállapította, hogy az ORTT-nek az országos rádiós műsorszolgáltatási jogosultságokra kiírt pályázati felhívása jogellenesen engedte meg olyan pályázók indulását, akiknek – mint az FM1 Konzorciumnak is – befolyásoló részesedése volt más műsorszolgáltatóban. Az alelnök kijelentette:a pályázati szabályokra vonatkozó jogértelmezés tekintetében vitatják a bíróság álláspontját, mert az alapján kizárólag a Sláger és a Danubius tulajdonosa pályázhatott volna saját frekvenciájára.
Az FM1 Zrt. a pályázat folyamán és a műsorszolgáltatási szerződés megkötése során is mindig és mindenben a jogszabályi előírásoknak és a pályázati kritériumoknak megfelelően járt el, ezért a fővárosi bíróság mai, elsőfokú ítéletnek a felperesi keresetnek helyt adó része ellen - annak írásba foglalása és a részére történt kézbesítést követően - a törvényes határidőben fellebbezéssel fognak élni.
A cikk küldése e-mailben
×HOZZÁSZÓLÁSOK
- 1. Bármi Áron2010. 1. 19. 16:06
Bár megvalósult a jogsértés a bíróság véleménye szerint is, ez nem jelenti azt, hogy a felperesnek igaza van.
Jelentem a moderátornak!
Hogy is jelenthetné, hiszen a fidesz delegálta egykori pornó újságos szentesítette azt aláírásával.
Jelentem a moderátornak! ×
Tisztelt Látogatónk!
Ha hozzá kíván szólni cikkeinkhez és még nem regisztrálta magát, ide kattintva megteheti.
Adatai megadása után a belépéshez szükséges jelszavát emailben küldjük el Önnek.
HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ
- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
- Évente 1.500-2.000 magyar hal meg, mert nem tud energiát venni
- Munkát keres? Jelentős változásokra számítson, részletek!
- Bekiabálások mellett felvonták az állami lobogót a Parlamentnél
- Az oroszok nem viccelnek a páncélautóval
- A szocialisták letakarták az ellenzék kampányplakátjait
- Dávid: Miért nem vállalt közösséget Orbán a szocialistákkal?
- Szili: Jó lenne, ha Gyurcsány nem árulózna
- MSZP, Fidesz, Jobbik, Demszky, LMP: ki, hol és mikor?
- MSZP-rendezvény: várjuk Orbán bocsánatkérését
- Orbán: csomagolhatnak a szocialisták - MSZP: nem hátrálunk
BUX (zárva)
2010. március 12. 16:3615 perccel késleltetett adatok!
| CHF/HUF | 182.59 | +0.033% | ![]() |
| EUR/HUF | 264.95 | 0% | ![]() |
| EUR/USD | 1.37 | -0.119% | ![]() |
| USD/HUF | 193.82 | +0.108% | ![]() |
Kiemelt témák
Hazai pénzpiaci alap 3 havi teljesítmény
- MKB Prémium Nyíltvégű Pénzpiaci Befektetési Alap 1.74%
- Budapest (I.) Állampapír Befektetési Alap 1.71%
- CIB Pénzpiaci Alap 1.55%
3 havi teljesítmény magas kockázat (növekedési)
- Budapest Országos Magánnyugdíjpénztár 4.34%
- Allianz Nyugdíjpénztár 3.55%
- ING Pénztár 3.47%







Árnyomás az árampiacon
Drámai zuhanásban a lakáspiac
Csányi birodalma: Kiútkeresés a válságból
Rekordalacsony ráta
Hungarikumok: világhír, de csak itthon
Spórolnak a Volánok
Megszorítások mindenhol
Árrobbanás előtt a hazai földpiac
Nyomul a PC-ipar
Erősödő keleti verseny
Ingatlanadó: újabb kudarc