BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tüntetés: meglepődtek a szervezők a Kossuth téren álló tömegen

Szimpátiatüntetés kezdődött az Origo szerkesztősége előtt Sáling Gergő, a lap volt főszerkesztője mellett. Délután 5-ig százan gyűltek össze a Dob utcában, többen fekete ruhát viselnek - írja a lap.

19:10

A tömeg feloszlott, többen a Szabadság térre gyalogolnak át az ottani szimpátiatüntetőkhöz. A felvonulás során nem észlelt semmilyen rendbontást és zavargást a helyszínen tartózkodó tudósítónk.

19:01

A szervezők nem számítottak ekkora tömegre - mondták lapunk helyszíni tudósítójának.

18:57

Majdnem mindenki megérkezett a Kossuth térre. A tüntetők fő szlogene a: "szabad ország, szabad média", amit többet skandálnak a parlament előtt.

18:49

Perceken belül mindenki megérkezik a Kossuth térre, a felvonulók többsége már megérkezett. A hangulat továbbra is békés, rendbontásról nem érkezett hír.

18:35

A szimpátiatüntetők ekkor fordulnak be az Alkotmány utcába. A tömeg olyan hatalmasra duzzadt, hogy a Nyugati tértől egészen a Podmaniczky utcáig lehetett látni az embereket. 

18:25

A Kossuth téren tartózkodó kollégánk szerint több tucat rendőr van a helyszínen, a hangulat békés. Különösebb zavargásokról és rendbontásról nem tudni.

18:08

Helyszíni tudósítónk szerint jelenleg több ezer fő gyűlt össze a fővárosban. A tömeg a Nyugati tértől az Oktogonig ér. A felvonuló tömeghez folyamatosan csatlakoznak a szimpátiatüntetők, ezért kora estére tovább gyűrűzhet a belvárosban a felvonulók száma.

Fél hat körül már 300-an gyűlhettek össze a Dob utcában. A rendőrség lezárta az területet a szerkesztőség és a Nagykörút között.

Az Origó szerkesztősége és a vele szemben lévő NAV-épület közötti rész teljesen megtelt a 444.hu szerint.

A tömeg eléri az 500 főt, és elindult a Kossuth tér felé délután 6 óra előtt. Tudósítónk szerint az írott sajtó, a televíziók képviselői és politikusok is jelen vannak. A tüntetés békés mederben folyik és leginkább fiatalok vesznek részt.

Korábban részvételét jelezte Schiffer András, az LMP társelnöke és Sallai R. Benedek, az LMP országgyűlési képviselője is. Sáling Gergő váratlanul, közös megegyezéssel távozott az Origo éléről kedden.

A tüntetők egyben a "megtámadott civil szervezetek" mellett is kiállnak, a tervek szerint rövid beszéd, illetve a főszerkesztőváltásról szóló hírek felolvasása után a Dob utcai szerkesztőség elől a Kossuth térre mennek majd. Ugyanakkor a kazah küldöttség érkezése miatt a tér le van zárva.

Az Origo főszerkesztőjének leváltása után a lap szerkesztősége is megjelentette az álláspontját. Ma délelőtt az Origo zrt. azt a közleményt adta ki: "A médiában megjelent találgatásokra reagálva az Origo Zrt. a leghatározottabban cáfolja, hogy a ma reggel bejelentett főszerkesztőváltás mögött bármilyen politikai ok vagy nyomásgyakorlás húzódna meg. A döntés mögött az Origo Zrt. integrált tartalom-előállítási stratégiájának megvalósítása áll, melyben a vállalathoz tartozó eddig elkülönülten működő különböző tartalmi egységek tartalomirányítási szervezeteit, szerkesztőségeit egységes irányítás alá helyezi. Az átszervezés célja a hatékonyabb és szinergiákat jobban érvényesítő szervezet kialakítása."

A lap újságírói, úgy tűnik, másképp látják a helyzetet. Mint írják, "az Origo szerkesztősége nem ért egyet Sáling Gergő főszerkesztő leváltásával, mivel a szerkesztőség életét, a lap irányvonalát befolyásoló döntésnél, illetve az új főszerkesztő kiválasztásánál a szerkesztőség véleményét nem vették figyelembe. A jelenlegi helyzetben az Origo szerkesztősége nem látja biztosítottnak, hogy az eddigi munkáját továbbra is folytassa.”

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.