BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Így szilvesztereznek a magyarok

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
2015 utolsó napjaiban nagy rohamra készülhetnek a hazai szállásadók: az óévet valamilyen szálláshelyen búcsúztatók többsége már december 30-án útra kel, és a pihenést egészen az új év második napjáig ott tölti – derült ki a Szallas.hu friss foglalási adataiból.

A házigazdák bőséges menüvel, sztárfellépővel és show-műsorral emelik az üdülés fényét, a legtöbb vendégre az átlagosan 50%-kal drágább szálláshelyeken sorrendben Budapest, Hajdúszoboszló és Eger számíthat.

Nem sokat pihennek karácsony után a szilvesztert nem otthon töltő magyarok: legtöbben már december 30-án útnak indulnak, és csak szombaton kezdenek csomagolni. „Idén különösen örülhetnek a szállásadók, hiszen általában a két éjszakás csomagajánlatok a legnépszerűbbek a téli hónapokban, az óévbúcsúztatás idejére viszont nagyrészt a 4 nap/3 éj konstrukciókat keresték a vendégek. Még úgy is, hogy átlagosan közel 50%-kal drágábban tudunk kikapcsolódni az év utolsó napjaiban” – mondta el Dorcsinecz József, a Szallas.hu alapítója.

A szállodák által kínált szilveszteri csomagokban különleges helyet kap az alaposan megválogatott ételsor – úgy az éjféli, mint a másnapi menü tekintetében –, ezért sok helyen kerül malacsült és lencse az asztalokra, de a kísérőprogramokra is nagy gondot fordítanak a vendéglátók. „Ahhoz, hogy az este igazán különleges és emlékezetes maradjon, már nem elegendő tűzijátékkal, tombolával és pezsgővel készülni, ezért a nagyobb szállodákban show-műsor és sztárvendég várják az óévzáró vendégeket” – tette hozzá a Szallas.hu alapítója. Népszerű tematika a kaszinó jellegű vagy a retró hangulat, a bűvész-, humorista- és táncshow is, de kétségkívül az énekesek viszik a prímet ilyenkor: Caramellel, Vastag Csabával, Peter Srámekkel vagy akár a Balázs-Korda házaspárral is koccinthatunk az újév örömére.

Budapest és Siófok mellett idén is a fürdővárosok – Hajdúszoboszló, Eger, Gyula – a legnépszerűbb szilveszteri úti célok. „Habár egy tipikus, 2 fős, 2 éjszakás szilveszteri kaland 70 ezer forintba kerül, aki keres, találhat 1700 forintos szállást az év utolsó napjára, például az ilyenkor rendkívül népszerű faházakban. A legnagyobb értékű év végi foglalás számlája egyébként 1,7 millió forintról szólt decemberben” – mondta el Dorcsinecz József. A Szallas.hu adatai szerint a külföldön szilveszterező magyarok az idei évben a három közeli királyi fővárosba – Bécsbe, Prágába és Pozsonyba – látogatnak, de sokan érkeznek Zakopanéba és Kassára is - derül ki a Szállás.hu adataiból.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.