Már nemcsak a Gazprom exportálhat
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságDecember 1-jétől az orosz Gazprom mellett más termelők is exportálhatnak gázt Oroszországból. A most született törvény fő haszonélvezője a Rosznyefty és a Novatek társaság lehet, amely – bár kivitelükben továbbra is a Gazprom vezetékeinek használatára kényszerülnek, viszont cseppfolyós gáz projektek indítására készülnek, az LNG kivitelében már nem szorulnak az eddigi monopolcégre.


