Növelte európai exportját a Gazprom
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Gazprom harmadával növelte az Európába irányuló gázkivitelét novemberben az egy évvel ezelőttihez képest. A gázipari vállalat arról tájékoztatott, hogy novemberben 14,2 milliárd köbméter földgázt exportált Európába, 33 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. Az idei első tizenegy hónapban a Gazprom Európába irányuló gázkivitele mintegy 145 milliárd köbmétert tett ki, 17 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit.


