A magyar gazdaság biztos alapokon áll, ezt tükrözi vissza a Standard and Poor’s (S&P) mai jelentése, amely stabil kilátással továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat. Magyarország iránt erős a bizalom a jelentős hitelminősítők mindegyikénél, így a Standard and Poor’s mellett a Moody’snál és a Fitch Ratingsnél is befektetésre ajánlott kategóriába tartozik a magyar államadósság – értékelte az S&P lépését a Nemzetgazdasági Minisztérium.

London,,United,Kingdom,-,May,18,,2023:,Standard,And,Poor's
Fotó: Shutterstock

Mint írták, Magyarország megítélése a nemzetközi pénzpiacokon kedvező, az erős befektetői és piaci bizalmat a sikeres kötvényaukciók és a külföldi működőtőke-befektetések folyamatos beáramlása is alátámasztja. Hazánkban ruháznak be többek közt a legnagyobb német autógyártó cégek, ráadásul a kínai BYD elektromosautó-gyártó az unióban elsőként Magyarországon kezdi meg elektromos autóinak gyártását.

Rámutattak: a magyar állampírok népszerűsége mind a nemzetközi piacon, mind a magyar lakosság körében töretlen, ezt bizonyítja az is, hogy a lakossági állampapírok állománya március végén új rekordon, több mint 10 760 milliárd forinton zárt.

A szaktárca szerint, az ország finanszírozási helyzete stabil és biztonságos, a kormány elkötelezett a költségvetési hiány és az államadósság csökkentése mellett, az ikerdeficit megszűnt, hazánk külkereskedelmi mérlege pedig folyamatosan javul.

A magyar gazdaság stabil alapokon áll, 2010-hez képest egymillió új munkahely jött létre, így a foglalkoztatottak száma ma már meghaladja a 4,7 millió főt, míg a regisztrált álláskeresők száma történelmi mélyponton van. A háború és a brüsszeli elhibázott szankciók okozta inflációt a kormány hatékony intézkedései visszaszorították, ennek eredményeképpen fél éve dinamikusan nőnek a reálbérek. A növekvő reálbérek hatására a kiskereskedelmi forgalom már megkezdte a helyreállást, éves összevetést tekintve 2024 első két hónapjában töretlenül bővült, januárban 0,6 százalékkal, februárban pedig 1,1 százalékkal.

A pénzügyi egyensúly és a növekedés újraindítása kéz a kézben jár. Ezért a kormány az sikeres visszaszorítását követően idén újraindítja, jövőre pedig tovább emeli a ütemét, ha pedig véget ért a háború, Magyarország újra Európa egyik leggyorsabban fejlődő gazdasága lesz. Ez a számokat tekintve azt jelenti, hogy Magyarországon a 2024-ben 2,5 százalékkal, 2025-ben pedig 4,1 százalékkal fog növekedni.

A kormány azon dolgozik, hogy Magyarország fejlettsége 2030-ra elérje az fejlettségi átlagának 90 százalékát, a Nemzetgazdasági Minisztérium ennek elérése érdekében dolgozta ki a kormány új versenyképességi stratégiáját.

Jó hír a hétvégére: a Standard & Poor’s továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot – reagált a hírre Varga Mihály pénzügyminiszter, aki egy videót is közzétett Facebook-oldalán.