BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Öngyilkos lehetett az egykori Boeing-alkalmazott, aki nekiment az óriáscégnek

Holtan találták a Boeing egykori alkalmazottját, aki néhány napja még tanúvallomást tett a cég ellen indított perében. A férfi korábban azt mondta, hogy a nagy nyomás alatt álló dolgozók szándékosan nem megfelelő minőségű alkatrészeket szereltek be a repülőgépekbe.

Holtan találták meg az Egyesült Államokban a Boeing egy korábbi alkalmazottját, aki aggodalmát fejezte ki a cég termelési szabványai miatt. Nyugdíjba vonulása után hosszan tartó jogi eljárásba kezdett a cég ellen.

Renton,,Washington,/,Usa,-,July,31,2019:,"boeing",Sign
Fotó: Shutterstock

A Charleston megyei halottkém hétfőn erősítette meg a férfi halálát a BBC-nek.

A 62 éves Barnett halálát a halottkém jelentése szerint „önkezűleg okozott” sérülés okozta március 9-én.

Barnett 32 évig dolgozott az amerikai repülőgép-óriásnál, egészen 2017-ig. 2010-től minőségügyi menedzserként dolgozott a North Charleston-i gyárban, ahol a 787 Dreamlinert, egy korszerű, főleg hosszú távú útvonalakon használt utasszállítót állítottak elő. 2019-ben Barnett azt mondta a BBC-nek, hogy 

komoly problémákat tárt fel az oxigénrendszerekkel kapcsolatban, ami azt jelentheti, hogy 

minden negyedik légzőmaszk nem működik vészhelyzetben. 

Azt is mondta, hogy az új repülőgépek összeszerelése elsietett volt, és a biztonság veszélybe került, amit a cég tagadott. Később azt mondta a BBC-nek, hogy a dolgozók nem követték nyomon az alkatrészeket a gyáron keresztül. Elmondta, hogy egyes esetekben 

a szabványnak nem megfelelő alkatrészeket még a hulladékgyűjtőkből is kiszedték, és beszerelték a repülőgépekbe.

A BBC-nek nyilatkozó férfi ügyvédje tragikusnak minősítette Barnett halálát, a Boeing közleményében úgy fogalmazott, hogy: szomorúak vagyunk Barnett úr halála miatt, és gondolatban a családjával és barátaival vagyunk.

Korábban a Világgazdaság megírta: csak a csodán múlt, hogy nem történt tragédia, amikor a mindössze nyolchetes repülőgép oldalából kiszakadt egy darab az Alaska Airlines egyik járatán. A légitársaság azonnal lépett, és mind a 65 darab 737 MAX típusú repülőjét ideiglenesen kivonta a forgalomból. Nem kellett sokat várni a Szövetségi Légi Közlekedési Hivatal reakciójára sem. Később  ugyanis azt közölték, hogy elrendelik a 171 gép ideiglenes leállítását. A botrány azóta sem csitul, sok légitársaság döntött a típus használatának felfüggesztése mellett. Az Európai Unió Repülésbiztonsági Ügynöksége közölte, hogy

egyetlen uniós tagállam légitársasága sem üzemeltet hasonló repülőgépet.

A FlyDubai ugyanakkor azt közölte, hogy 3 darab 737-es típusú repülőgépét nem érinti a korlátozás, ugyanis a gépek „más konfigurációjúak”, azaz a problémás ajtóval nem rendelkeznek.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.