VILÁGGAZDASÁG Network

Mozilla Firefox alatt kezdőlapnak

×

Mozilla Firefox böngésző alatt, úgy tudja a VG.hu-t kezdőlapnak állítani, hogy az egér bal gombját nyomva tartva a címsor mellett levő VG ikont ráhúzza a kis házikó ikonnal jelölt kezdőlap gombra.

Belépés

×



Elfelejtett jelszó »

VÁLLALATOK / INGATLAN

Újabb megtévesztés ingatlandepo-ügyben

2010. 2. 17. 11:10|Utolsó módosítás: 2010. 2. 17. 12:04|Vállalatok » Ingatlan
A PPO-botrányhoz kísértetiesen hasonló ügyben hozott jogerős bírósági határozat valódiságát megkérdőjelező nyilatkozatok keringenek az interneten, melyek ismét fogyasztók ezreit téveszthetik meg.

Mik ezek?

×

A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

A Fogyasztóvédők Magyarországi Egyesülete (FOME) 2008-ban a tömeges fogyasztói panaszok miatt indított közérdekű keresetet az ALL-FINANCE MANAGEMENT Kft-vel szemben. A www.ingatlandepo.com oldalon egy hónapos ingyenes ingatlanhirdetést reklámoztak, ám a szerződési feltételek alapján a fogyasztók a szerződés létrejöttéről nem kaptak visszaigazolást. (a tájékoztatási hiányosságok miatt többnyire tudatlanul).

 

A cikk a hirdetés után folytatódik

A fogyasztók így több hónap elteltével kaptak értesítést fizetési kötelezettségükről, miközben azt hitték, hogy érvényes szerződés nem köti őket a honlap üzemeltetőjéhez. A fogyasztói döntés befolyásolására alkalmas tájékoztatás, illetve az árfeltüntetési hiányosságok miatt az illetékes hatóságok indítottak eljárást, az Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) egyoldalú, tisztességtelen kitételei miatt pedig a FOME fordult bírósághoz.
 
Az ügyben elsőfokon eljárt Bács-Kiskun Megyei Bíróság megállapította, hogy az ALL-FINANCE MANAGEMENT Kft. által a www.ingatlandepo.com internetes oldalon korábban közzétett, hirdetési szolgáltatás igénybevételére vonatkozó, 2008. október 12. napját megelőzően hatályos ÁSZF azon feltétele, mely szerint „a szerződő felek közötti szerződés a Szolgáltató visszaigazolása nélkül is létrejöttnek tekintendő”, - valamennyi szerződésre kiterjedő hatállyal érvénytelen.
Az ügyben a hosszadalmas bírósági eljárás végül a Szegedi Ítélőtábla jogerős ítéletével zárult.  Az ítélet az első fokon eljárt bíróság ítéletét az illetékviselés tárgyában módosította, egyebekben fenntartotta. Az ügyben tartott tárgyalásokon az ALL-FINANCE MANAGEMENT Kft. képviselői egyetlen alkalommal sem jelentek meg, a cég az eljárás végére megszűnt.
 
Ennek ellenére a korábbi tulajdonoshoz köthető gazdasági társaságok a mai napig üldözik fenyegető levelekkel a hiszékeny hirdetőket. A követeléseket az ingatlandepo.com jelenlegi üzemeltetői nem jogutódként eljárva legfeljebb engedményezés keretében érvényesíthetnék, ám az ÁSZF 3. pontjának érvénytelensége miatt erre sincsen lehetőségük, amennyiben nem tudják bizonyítani, hogy a szerződés megkötésekor a fogyasztó szerződési ajánlatát (azaz a szolgáltatás megrendelését) az ALL-FINANCE MANAGEMENT Kft. megfelelően visszaigazolta. A szerződés ugyanis visszaigazolás hiányában létre sem jöhetett érvényesen!
 
Bár a Fogyasztóvédők az internetes fórumokon és a sajtóban egyértelműsítették, hogy az adott időben szerződő fogyasztók a szerződés érvénytelensége miatt nem kötelezhetőek a követelések kifizetésére (a Seychelle-szigeteken bejegyzett új üzemeltető esetében ez amúgy sem lenne könnyű), a fórumokon, honlapokon a FOME álláspontjának cáfolata látott napvilágot.
 

Nagyszámú fogyasztói megkeresés érkezett a FOME tanácsadó irodáihoz országszerte azzal, hogy egy az interneten terjesztett elektronikus levél szerint az egyesület a fogyasztókat megtévesztő tájékoztatást adott közre a per kapcsán. A levél írója megerősítette, hogy helyreigazítást követelnek az egyesülettől, ám ez a helyreigazítás (csöppet sem meglepő módon) eddig nem érkezett meg.
 
A FOME kijelenti, hogy a közérdekű keresettel, illetve az azt lezáró jogerős bírósági határozattal kapcsolatosan kiadott közleményei a valóságnak megfelelnek, azok a határozat szellemében születtek.
A Fogyasztóvédők felhívják a figyelmet, hogy a honlap jelenlegi tartalmában, az eredeti verzióhoz képest hozott változások mellett is aggályos a fogyasztókra nézve.

Szerző: Világgazdaság Online

Tetszett a cikk? Ossza meg!
 iWiW 

A cikk küldése e-mailben

×
Cikk címe:
Újabb megtévesztés ingatlandepo-ügyben
Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

Mehet

A *-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

HOZZÁSZÓLÁSOK

  • 1. csalolebuktato2010. 2. 18. 15:45

    Aki nem járt még a "honlapon", az NE TEGYE!
    Aki regisztrált, NE HIRDESSEN!
    Aki hirdetett, AZONNAL TÖRÖLJE!
    Akit fizetéssel zaklat, AZ NE FIZESSEN!

    Egyébként jogosulatlan adatgyűjtés, zsarolás, csalás, és még egy tucat bűncselekmény gyanúja miatt, már három rendőrkapitányság, az APEH, a VPOP is nyomoz.
    De a hazai "liberális" törvények az ilyen FÉRGEKET engedik érvényesülni, mint ennek a "cégnek" a kitalálóját.
    Még a nevétől is undorodom, ezért ha valakit bővebben édekel, a panaszfal.hu fogyasztóvédelmi fórumon többet is megtudhat.

    Jelentem a moderátornak!
  • Jelentem a moderátornak! ×

    Újabb megtévesztés ingatlandepo-ügyben


    Aki nem járt még a "honlapon", az NE TEGYE!
    Aki regisztrált, NE HIRDESSEN!
    Aki hirdetett, AZONNAL TÖRÖLJE!
    Akit fizetéssel zaklat, AZ NE FIZESSEN!

    Egyébként jogosulatlan adatgyűjtés, zsarolás, csalás, és még egy tucat bűncselekmény gyanúja miatt, már három rendőrkapitányság, az APEH, a VPOP is nyomoz.
    De a hazai "liberális" törvények az ilyen FÉRGEKET engedik érvényesülni, mint ennek a "cégnek" a kitalálóját.
    Még a nevétől is undorodom, ezért ha valakit bővebben édekel, a panaszfal.hu fogyasztóvédelmi fórumon többet is megtudhat.

    Biztonsági kód
    A fenti képen látható ellenőrzőkód:

Tisztelt Látogatónk!

 

Ha hozzá kíván szólni cikkeinkhez és még nem regisztrálta magát, ide kattintva megteheti.

Adatai megadása után a belépéshez szükséges jelszavát emailben küldjük el Önnek.

 

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

A hozzászólás mező nem fogad be HTML kódot, a sortöréseket automatikusan törli.
A képen látható ellenőrzőkód:
captcha
MEHET

Hozzászólásával együtt IP címe is rögzítésre kerül.

Részletes moderálási szabályzatunkat itt olvashatja.

KAPCSOLÓDÓ TÉMÁK

Partnerek

AJÁNLAT


Ajánlat

BUX (zárva)

2012. május 24. 16:44
16 418,43
1.16%
A BÉT információi alapján az adatokat a Magyar Vendor szolgáltatja.
15 perccel késleltetett adatok!
  • Képgalériák
  • Videogalériák
  • Parlamenti ülésnap - Fotó: Darnay Katalin

  • HBLF pénzügyi csúcstalálkozó - Fotó: Kallus György

  • A világon egyedülálló véna alapú beléptetési rendszer bemutatása - Fotó: Darnay Katalin

  • Országgyűlési nap, Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter esküt tesz - Fotó: Darnay

  • Áder János beiktatása - Fotók: Kallus György

Előző
Következő
  • Magyar a világ két legjobb bárja

    Magyar a világ két legjobb bárja

  • Bóvliba vágtak minket - vox pop

    Bóvliba vágtak minket - vox pop

  • Mi bosszant minket a kgfb kampányban?

    Mi bosszant minket a kgfb kampányban?

  • MABISZ konferencia

    MABISZ konferencia

  • Mit gondolunk a végtörlesztésről?

    Mit gondolunk a végtörlesztésről?

  • Szemüveg nélküli 3D képernyő táblákhoz

    Szemüveg nélküli 3D képernyő táblákhoz

Előző
Következő

Állásajánlatok

Coaching? Nekem? Minek? Dara Péter
ügyvezető igazgató
DEVISE Hungary
Év elején egy országos kutatásomban 835 vezérigazgató, ügyvezető igazgató, cégtulajdonos, gazdasági vezető és HR vezető közül közel négyszáz úgy nyilatkozott, hogy a menedzsment fejlesztésére is szükség van cégüknél az idei évben a hatékonyságnövelés érdekében. A felmérés kitöltői között kisorsolt öt alkalmas vezetői coachingot azonban mindössze 197-en szerették volna megnyerni. További írások itt találhatóak »
Nemzeti fejlesztési vágta Essősy Zsombor
vezérigazgató
MAPI Magyar Fejlesztési Iroda Zrt.
Homályos még, hogy a fejlesztés majdani irányait meghatározó tervek kinek az irányításával – NGM, NFM, KIM, NFÜ – készülnek el. Meggyőződésem, hogy (a korábbi versenylovas hasonlatnál maradva) jóval gyorsabban haladnánk előre, ha a négyből három zsoké sürgősen leszállna a nyeregből. További írások itt találhatóak »
Búcsúüzenet Oszkó Péter
ügyvezető igazgató
Portfolion
Úgy hiszem, semmi meglepő nincs abban, hogy a kormány nyilvánvaló gazdaságpolitikai kudarcai, az év végére újra beszakadó forintárfolyam, az állampapírok iránti kereslet elapadása miatt egyre kétségesebb finanszírozhatóság, a tönkretett növekedési pálya és a megrongált foglalkoztatási viszonyok tudatában évzáró aktusként újra előráncigálta Budai Gyulát. További írások itt találhatóak »
Jogszerű a hamburgeradó Bánki Orsolya
ügyvéd
ENWC
2011. szeptember 1-jétől ún. „népegészségügyi termékadó” terhel egyes üdítőitalokat, energiaitalokat, „előrecsomagolt cukrozott készítményeket”, sós snackeket és ételízesítőket. Az új adónem érezhetően drágítja majd a felsorolt élelmiszereket, emellett pedig számos jogi kérdést is felvet. További írások itt találhatóak »
Barcelonából jöttem… Mózes István
ügyvezető partner
ClientFirst Consulting Kft.
Idén szerencsém volt három kollégámmal együtt ellátogatni Barcelonába, a 12. MSPA (Mystery Shopping Providers Assosiation) Konferenciára. 42 ország közel 200 képviselője tette tiszteletét a találkozón, ahol a legfőbb téma természetesen a vevőkiszolgálás fejlesztése volt. További írások itt találhatóak »

Ingatlankereső