Magyarország egyik vezető taxitársasága lett a Ferencváros női kézilabdacsapatának új szponzora. Kubatov Gábor, az FTC elnöke külön köszönetét fejezte ki a Főtaxinak azért, hogy szinte azonnal jelentkezett a szerinte jogtalanul szerződést bontó Mahart Passnave Kft. helyére. Mint ismert, a Mahart azzal indokolta döntését, hogy a Fradi eredményessége a tavaly márciusban három évre meghosszabbított szerződés aláírása után jócskán visszaesett, holott az együttes azóta
– vagyis a teljesítményre nem lehet panasz. Később az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) tudatta, hogy Lázár János építési és közlekedési miniszter forráshiányos helyzetre hivatkozva minden, az ÉKM tulajdonosi joggyakorlásába tartozó vállalatnál – így a Mahart hajótársaságnál is – és háttérintézménynél elrendelte a szponzorációs szerződések felmondását, illetve megtiltotta új támogatási együttműködések megkötését.
A zöld-fehér kézilabdacsapat új támogatója hozza újra Magyarországra, pontosabban Budapestre az Ubert, miután tavaly majdnem százezer alkalommal nyitották meg az alkalmazását a magyar fővárosban, annak ellenére, hogy a szolgáltatás nem is volt elérhető itt.
A diszpécserszolgálati engedélykérelmet február 27-én nyújtotta be az F Mobilitás Kft., a Főtaxi leányvállalata, a nyilvános cégadatok szerint a jegyzett tőkéje 125 millió forint volt.
„Köszönöm a Főtaxinak, hogy egy nehéz helyzetben azonnal a segítségünkre sietett, és felajánlotta a támogatását. A Főtaxi láthatóan észrevette, hogy tavaly BL-döntőt játszottak női kézilabdázóink, akik idén karnyújtásnyira vannak a bajnoki aranyéremtől” – jegyezte meg Kubatov Gábor.
A BÁV, az Inforg és egyben a Főtaxi tulajdonosa, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, a kolozsvári származású Nagy Elek a minap azzal került a hírekbe, hogy teljes körű szponzori és továbbtanulási támogatást ajánlott fel egy bántalmazott erdélyi tornászfiúnak, amennyiben a sportoló Magyarországon folytatná a karrierjét. Mint ismert, a közelgő junior Európa-bajnokságra készülve, egy romániai ifjúságitornász-edzőtáborban két román nemzetiségű tornászfiú súlyosan bántalmazta Z. K. fiatal erdélyi sportolót a magyar neve miatt, társaik pedig tétlenül végignézték a sajnálatos esetet.
Nagy Elek elmondta, Erdélyben Fradi-drukkernek lenni egyet jelentett a magyarsággal. „Ezt igazán az tudja megérteni, aki megélte azokat az éveket. Nem csoda, ha a gyerekeimmel ma is kijárok Fradi-meccsekre, és ha a Fradinak szüksége van támogatásra, akkor rám is számíthatnak.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.