VG

Újabb egészségipari cégek kaptak támogatást

Öt vállalatnál a beruházások összértéke eléri a 3,3 milliárd forintot, amihez a cégek 3 milliárd forintnyi támogatást kapnak.

Újabb cégek írtak alá támogatási szerződést az Egészségipari Támogatási Program (ETP) keretein belül a Pénzügyminisztériummal.

Ezúttal a vitaminok, fertőtlenítőszer-alapanyagok, maszkok, csomagolóanyagok, nővérhívó rendszerek, valamint 3D nyomtatással előállított orvosi eszközök gyártásának erősítése valósul meg a tervezett projektek által. A beruházások összértéke eléri a 3,3 milliárd forintot, amihez a cégek 3 milliárd forintnyi támogatást kapnak.

A gyógyszerkészítményeket gyártó BIOEXTRA Zrt. hatvani telephelyén új üzemcsarnok korszerűsítése fejeződik be a pályázaton nyert csaknem 430 millió forint által. A vállalkozás magyarországi gyártóként nagyobb mértékben garantálhatja a D-vitamin szükséglet ellátásbiztonságát, amely a koronavírus-járvány elleni védekezésben bírhat nagy jelentőséggel.

A KALL Ingredients Kft. Tiszapüspökiben üzemelő gabona-feldolgozó üzemében az elnyert csaknem 340 millió forintnyi támogatás révén a fertőtlenítőszerek alapanyagául szolgáló etil-alkohol termékek gyártókapacitásának bővítése a cél.

A különböző, főleg csomagolóeszközöket gyártó Karsai Alba Kft. Székesfehérváron és Körmenden bővíti majd a kapacitásait a több mint egymilliárd támogatás által: a cég két helyszínen speciális maszkokat, tabletták és fertőtlenítők csomagolásait, valamint veszélyes hulladéktárolókat állít majd elő.

MTI/Bruzák Noémi

A KLIMEX Medical Kft. ágylámpa sáv és a nővérhívó, valamint gyógyászati gázrendszerek tervezésével, kiépítésével és szervizelésével foglalkozik, az ETP keretein belül elnyert több mint 540 millió forintnyi összeg hozzájárul majd ahhoz, hogy a külföldi gyártók konkurense lehessen.

Támogatási szerződést írhatott alá a Premet Kft. is, amely orvosi eszközök és titánból készülő termékek 3D nyomtatással történő gyártására specializálódott cég. A csaknem 490 millió forint támogatás általi eszközbeszerzések – műanyag védőszemüvegek, arcvédő pajzsok gyártását teszik majd lehetővé.

Az ETP pályázatát 50 milliárd forintos kerettel augusztusban írta ki a Pénzügyminisztérium, célja a hazai egészségipar megerősítésére, az egészségügyi gyártókapacitások fejlesztése. Ennek keretében már 11 magyar vállalkozás indított összesen 10 milliárd forint értékű beruházást.

egészségügy Egészségipari Támogatási Program gyártókapacitás