Jelenleg 85-90 százaléka biomassza alapú a megújuló energiafelhasználásoknak. Ennek körülbelül a 80 százalék a háztartásokban keletkezik
– mondta Mezősi András, a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont kutató főmunkatársa a Világgazdaság Energiastratégia 2019 című konferenciáján. A szakember hozzátette, az elmúlt években ez a felhasználási aránya csökkent, továbbá ha az opciók között a biomassza nem szerepelne a villamosenergia-termelésben, akkor hosszútávon nem lenne fenntartható az energiaellátás Magyarországon.
A kutatóközpont felállított egy forgatókönyvet, amely a főbb stratégiai célokat jelenít meg, amelyek a készülő Nemzeti Energiastratégiában is megtalálhatóak. Többek között, hogy
A 2030-as integrált energiapolitikai célok vizsgálatáról elmondta, hogy hazai viszonylatban (H-TIMES modell) például az elektromos autók elterjedésének hatásait is elemzik, hiszen az új technológia hosszútávon befolyásolja a villamosenergia fogyasztását, amely kihat a nagykereskedelmi árakra, így a fogyasztási szokásokat is megváltozhatja. Hozzátette, a kutatóközpont elemzi a piaci trendeket befolyásoló tényezőket, amelyekből a levont következtetéseket az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) is felhasználja.
Mezősi András hozzátette, a kiegészítő intézkedések révén közel 1000 ktoe-val növelhető a megújuló energiafelhasználás 2030-ban. Ezen növekményben döntőrészben a villamosenergia-szektorból (47 százalék), illetve a hűtés-fűtés szektorból (45 százalék) származik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.