A lakossági állampapírok továbbra is népszerűek a megtakarítók körében, és hatékonyan járulnak hozzá a magyar államadósság szerkezetének átalakulásához – mára már az állampapírok több mint 20 százaléka ilyen típusú. Ezek hozamai a múltban és jó eséllyel a jövőben is jelentős hozamelőnnyel bírnak a hasonló kockázatú és futamidejű befektetésekhez, például a bankbetétekhez képest. Jól mutatja a lakossági állampapír népszerűségét, hogy idén januárban már 5500 milliárd forint volt az állomány. A legkelendőbb a Féléves Kincstárjegy (FKJ), a Kamatozó Kincstárjegy (KKJ), a Prémium Magyar Államkötvény (PMÁK) 3 és 5 éves futamidővel és a Bónusz Magyar Államkötvény (BMÁK) 3, 5 és 9 éves lejárattal.
Azon befektetőknek, akik számára fontos a likviditás, és rövidebb futamidőben gondolkoznak, inkább az FKJ, illetve KKJ lehet vonzó, míg azoknak, akiknek előbbi szempont kevésbé fontos, és hajlandók, illetve képesek pénzüket 3-5 évig egy adott befektetésben tartani magasabb hozamok elérése érdekében, a BMÁK és PMÁK lehet a megoldás. Utóbbi kettő közül a döntést az alapján kell meghozni, hogy az emelkedő inflációval (PMÁK) vagy inkább az emelkedő hozamokkal (BMÁK) szemben szeretnénk védekezni. A BMÁK különösen jól jöhet az olyan befektetőknek, akik közepes vagy hosszú lejáratú, fix kamatozású kötvényeket tartanak a portfóliójukban, hiszen az így elért diverzifikációval ellensúlyozhatják az esetlegesen emelkedő hozamokból származó veszteségüket.
Azok számára tehát, akik alacsony kockázatú befektetést keresnek, amely a pénz értékének megőrzésén túl még némi reálhozamot is biztosít, továbbra is kecsegtető befektetési lehetőséget jelentenek a lakossági államkötvények.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.